ניתן אישור הפעלה ליחידה השניה בכור הגרעיני לייצור חשמל באיחוד האמירויות 

הכור מופעל על ידי חברת האנרגיה NAWAH והגורם הרגולטורי המרשיין את יחידות הכור הוא FANR

By Wikiemirati - Own work, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=77742689

איחוד האמירויות נתנה אישור הפעלה ליחידה השניה של הכור הגרעיני לייצור חשמל בארקה, הנמצא באזור אל-דפרה שבאבו דבי, הכור הגרעיני היחיד במדינות ערב. היחידה הראשונה של כור הכוח חוברה לרשת החשמל של המדינה באוגוסט אשתקד, ואילו בדצמבר הגיעה היחידה בניסוי הפעלה למאה אחוזי תפוקה.

סוכנות רויטרס מוסרת כי בהקמת הכור היו עיכובים ודחיות בעיקר בגלל הצורך להכשיר צוותים. בניית הכור החלה בשנת 2012. הכור מופעל על ידי חברת האנרגיה NAWAH והגורם הרגולטורי המרשיין את יחידות הכור הוא FANR. עם השלמת הבכור יהיו בו ארבע יחידות לייצור חשמל בתפוקה של 5,600 מגה-וואט, כרבע מתצורת החשמל של איחוד האמירויות.

חאמד אל-כעבי, סגן יו"ר הרשות לרגולציה של הכור אמר כי ננקטים אמצעים שונים לשמירה על ביטחון הכור הגרעיני נגד איומים פיסיים ואיומי סייבר. ב-2017 היו דיווחים שהח'ותים בתימן שיגרו טילים לעבר אתר הכור, אולם איחוד האמירויות הכחישה את הידיעות. 
 

אולי יעניין אותך גם

צילום: משטרת ישראל

פרשנות | נתניהו נגד שבתאי 

אחרי שנתניהו התנגש בנדב ארגמן בגלל הצהרתו של האחרון בדבר הסתה לאלימות ברשתות - הגיע תורו של המפכ״ל, קובי שבתאי במצעד הדגלים. בינתיים, שבתאי לקח אחריות וביטל את המצעד. בלשכת רוה״מ חששו לעקוף אותו