הזמנת ענק בבואינג למטוסי 737 MAX

בואינג תיקנה את כל תקלות התוכנה, המטוסים אושרו לטיסה על מידי כל ארגוני התעופה, ושתי חברות תעופה כבר הזמינו עשרות מטוסים, אלסקה איירווייז וריינאייר

הזמנת ענק לחברת בואינג: חברת התעופה SOUTHWEST AIRLINES מזמינה כמה עשרות מטוסי נוסעים מדגם B737 MAX, ההזמנה הגדולה ביותר מאז הוסר איסור בטיחות הטיסה של המטוס, שנתגלו בו תקלות תוכנה שגרמו לתאונות קטלניות. 

מומחי תעופה אומרים לסוכנות רויטרס שההזמנה הגדולה של SOUTHWEST נחוצה מאוד לבואינג אחרי שמטוסי MAX קרקעו למשך כשנתיים עד לתיקון התקלות. מחירו משל מטוס B737 MAX כ-100 מיליון דולר, אך מעורבים בתחום אומרים כי בעקבות התקלות והתאונות מציעים בשוק מטוסים אלו במחצית המחיר.  

בואינג תיקנה את כל תקלות התוכנה, המטוסים אושרו לטיסה על מידי כל ארגוני התעופה, ושתי חברות תעופה כבר הזמינו עשרות מטוסים, אלסקה איירווייז וריינאייר. B737 MAX 7 הוא הקטן במשפחת מטוסי הנוסעים MAX. יש בו 153 מושבים וטווח הטיסה הוא 3,850 מייל. צבר ההזמנות של חברת בואינג עד חודש פברואר השנה היה 4,041 מטוסי  נוסעים. 

 

אולי יעניין אותך גם

טקס הפתיחה של אולימפיאדת טוקיו 2020, שישי האחרון. צילום: REUTERS/Kai Pfaffenbach

חשש ממתקפת סייבר רוסית במשחקים האולימפיים

מחלקת הסייבר של ה-FBI פרסמה התראה לספקי שירותים לאולימפיאדה בדבר האפשרות לפעילות זדונית נגדם. מלבד רוסיה נחשבות סין, קוריאה הצפונית, קוריאה הדרומית ואיראן לאיום משמעותי