מתקפת סייבר נגד ספקית שירותי מחשוב מרכזית לענף התעופה

חברת SITA המשרתת מגוון חברות תעופה בעולם נפלה קורבן למתקפת סייבר ונתונים נגנבו משרתיה. חברות תעופה רלוונטיות עודכנו 

bigstock

ענקית נתוני התחבורה האווירית העולמית SITA אישרה כי נפלה קורבן למתקפת כופר. החברה מסרה בהצהרה קצרה ביום חמישי האחרון כי היא נפלה "קורבן למתקפת סייבר", וכי נתוני נוסעים מסוימים שאוחסנו בשרתים שלה בארה"ב נפרצו. מתקפת הסייבר אושרה ב-24 בפברואר, ולאחר מכן יצרה החברה קשר עם חברות תעופה שנפגעו.

SITA היא אחת מחברות ה-IT הגדולות בעולם בתחום התעופה, והיא משרתת כ-90% מחברות התעופה בעולם, המסתמכות על מערכת שירות הנוסעים Horizon לניהול הזמנות, כרטוס וטיסות. לחברה יש 2400 לקוחות מסביב לעולם. 

דוברת SITA סירבה לומר אילו נתונים ספציפיים נלקחו, בנימוק של חקירה מתמשכת. החברה אמרה כי התקרית "משפיעה על חברות תעופה שונות ברחבי העולם, לא רק בארצות הברית". SITA אישרה כי הודיעה למספר חברות תעופה — מלזיה איירליינס; פינאייר; סינגפור איירליינס; וג'ג'ו אייר, חברת תעופה בדרום קוריאה — שכבר מסרה הצהרות על הפרצה. קתאי פסיפיק, אייר ניו זילנד ולופטהנזה מושפעות גם הן מהתקרית.

SITA היא אחת מקומץ חברות בשוק התעופה המספקות מערכות כרטוס והזמנות נוסעים לחברות תעופה, לצד Sabre ואמדאוס.

 

אולי יעניין אותך גם

מאת Oyoyoy - נוצר על ידי מעלה היצירה, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=26723974

דעה | נמל תעופה בינלאומי ברמת דוד עדיף על אחד בחיפה 

בנוסף לדעת רת״א ורש״ת, גם סקר שבוצע על ידי חברה ספרדית תומך במסקנה אחת - עדיף נמל תעופה בינלאומי ברמת דוד על פני אחד בחיפה. מקבלי ההחלטות יתייחסו לדרג המקצועי?