איראן: הפיקוח באתרי הגרעין כקלף מיקוח

בריטניה, צרפת, גרמניה וארה"ב לוחצות על הוועדה לאנרגיה אטומית לגנות את איראן על הפרות הסכם הגרעין 

IAEA/Dean Calmaa | IAEA Director General Rafael Grossi at a press conference

לחצים על איראן: בריטניה, צרפת וגרמניה מצטרפות למאמץ אמריקני לשכנע את הסוכנות הבינלאומית לאנרגיה אטומית (המסונפת לאו"ם) לאמץ החלטה שתמתח ביקורת על איראן על שאינה משתפת פעולה עם הסוכנות. איראן ורוסיה מזהירות מפני ההשלכות החמורות של החלטה כזו.

מועצת המנהלים של הסוכנות, המונה 35 מדינות, מקיימת השבוע כינוס רבע-שנתי בווינה, שיעמוד בסימן כוונות לחדש את הסכם הגרעין עם איראן בעת ממשל ביידן. סוכנות רויטרס מדווחת כי טהרן הגבירה באחרונה את קצב הפרות ההסכם כדי להפעיל לחץ על ביידן. 

איראן העמידה קשיים על עבודת פקחי הסוכנות הבינלאומית על ידי ביטול פעולות ניטור ומניעת ביצוע פעולות פיקוח מיוחדות. צרפת, בריטניה וגרמניה, החתומות על הסכם הגרעין, הפיצו הצעת החלטה בכינוס בווינה, ובה הביעו דאגה חמורה מהיעדר שת"פ איראני וגם מכך שטהרן מסרבת לתת הסברים למהות חלקיקי אורניום שנמצאו באתרים שונים איראן.

מנכ"ל הסוכנות לאנרגיה אטומית רפאל גרוסי אמר במסיבת עתונאים בווינה כי חובה להבטיח את יכולתם המלאה של פקחי האו"ם לפעול בחופשיות באיראן ולמלא את תפקידם. 
 

אולי יעניין אותך גם

דניס הופמן, Dell Technologies. צילום: באדיבות החברה

חברת Dell טכנולוגיות חודרת לתחום הטלקום

תבנה רשתות תקשורת 5G למפעילים. פתרונות התשתית והשירותים החדשים יאפשרו לספקי התקשורת לפרוס ולנהל באופן אוטומטי אלפי מכשירי קצה, רשת ואחסון על פני מספר מיקומים