גנץ חתם על צו הקלות לייבוא מוצרים אלחוטיים לישראל

מהלך זה צפוי לצמצם את חסמי הכניסה לשוק שהקשו עד היום על יבואנים מקבילים, ולהוזיל את המחירים לצרכן. בין המוצרים, מחשבים ניידים, טאבלטים, קוראי ספרים אלקטרוניים, שואבי אבק ועוד

אריאל חרמוני - משרד הביטחון 

שר התקשורת, בנימין (בני) גנץ, חתם על תקנות הטלגרף האלחוטי (פטור מרישוי), התשפ"א-2021. התקנות החדשות מצמצמות את משפחות המוצרים שדורשות אישור ממשרד התקשורת לשם ייבואן המסחרי לישראל. הקלות אלו באו לאחר תקופה שבה ניתן הפטור ביבוא אישי, במטרה לבחון את הסיכון שבהכנסת משפחות המוצרים המדוברות למדינה ללא פיקוח.

מדובר בעדכון משמעותי ברגולציה, שיעודד את התחרות בשוק המוצרים האלחוטיים, מוצרי תקשורת וציוד "בית חכם", בכך שייבוא מסחרי של חלק מהציוד כאמור יהיה פטור מרישוי בדומה למשפחות מוצרים רבות נוספות, כמו ציוד היקפי למחשבים - צגים, מחשבים ניידים, טאבלטים, קוראי ספרים אלקטרוניים, שואבי אבק ועוד.

מהלך זה צפוי לצמצם את חסמי הכניסה לשוק שהקשו עד היום על יבואנים מקבילים, ולהוזיל את המחירים לצרכן. רבים ממוצרים אלה היו בפטור ליבוא אישי בלבד עד עתה, וכעת עם הקלת הרגולציה על יבוא מסחרי, צפוי שינוי לטובת הצרכן בשוק מוצרים אלה.

"התקנות החדשות הן חלק מרכזי מפעילות המשרד בשנה החולפת, שיביאו להוזלת עלויות השירותים ומוצרים אלחוטיים בתחום התקשורת בישראל, ולקידום כניסתן של הטכנולוגיות המתקדמות והחדישות ביותר לשימוש בישראל, במטרה להציב את ישראל בחזית הקדמה עם המדינות המפותחות בעולם. הרפורמה בתקנות מקלה את הנטל הרגולטורי ומבטלת את הרגולציה על יבוא אישי ומסחרי של משפחות מוצרים אלחוטיים שונים, ותאיץ את ההתקדמות הטכנולוגית בתחומי ה-IoT ובכלל באופן משמעותי", אמר גנץ. 
 

אולי יעניין אותך גם

REUTERS/Dado Ruvic/Illustration/File Photo

ביידן ביטל את הצו הנשיאותי של טראמפ כנגד טיקטוק, מבקש בחינה מחודשת

בצו חדש שפרסם הנשיא בשבוע שעבר, הוא מנחה את מחלקת המסחר לפקח על פעילות והורדת אפליקציות להן עלולה להיות השפעה על הביטחון הלאומי האמריקני, ולהגיש המלצות בתוך 120 יום