מפקד חדש ל8200

תת-אלוף י׳ נכנס לתפקידו כמפקד יחידה 8200 באגף המודיעין במקומו של תת-אלוף א׳ שמסיים היום (א׳) ארבע שנות כהונה בתפקיד

צילום: דובר צה״ל 

טקס החילופים נערך בבסיס גלילות במתכונת מצומצמת, בהתאם למגבלות הקורונה. הטקס נערך בראשות הרמטכ״ל, ובנוכחות ראש אגף המודיעין, אלוף תמיר הימן ומשפחותיהם של תא״ל י׳ ותא״ל א׳.
 
מדברי הרמטכ״ל בטקס: ״מדינת ישראל מתמודדת עם איומים רבים באופן קבוע. כל הזירות פעילות וכל הזירות מצריכות מודיעין מעודכן לזמן אמת - נגד רקטה, נגד חדירה, נגד פעילות בסייבר, נגד ספינה ונגד איום על מטוס. המודיעין שזור בכל הזירות האלה, באופן הדוק ושלא ניתן בלעדיו.

״רק בסוף השבוע החולף קיבלנו תזכורת באחת הזירות האלה מאחד האיומים הגדולים ביותר באזור, איראן, וקיבלנו תזכורת שאיראן לא רק מהווה איום גרעיני, אלא שהיא מפיצה טרור ומבצעת טרור ופעולות נגד מטרות אזרחיות. זה המקום לחזור ולהדגיש שצה"ל פועל ויפעל מול האיומים המסכנים אותו במעגל הקרוב ובמעגל הרחוק, וכרגיל הוא יעשה זאת באמצעות המודיעין המשובח שאגף המודיעין מספק לו, ומאחת הרגליים המרכזיות ביותר שלו שהיא כמובן יחידה 8200.  

״על העבודה יוצאת הדופן הזו, 8200 מקבלת הבעת הערכה ברורה. על ביצועיה וגם על השותפות עם כל המפקדות במטה הכללי וארגוני הביטחון במדינת ישראל. כולנו נהנים מאיכות מודיעין מעולה שמבוססת על פריצות דרך חסרות תקדים".
 
מדברי ראש אמ״ן: "א׳, בתקופתך חלו פריצות דרך דרמטיות ביכולות היחידה. הישגים חסרי תקדים אלו המשיכו למצב את יחידה 8200 כמעצמת סייבר עולמית, כארגון שאין דבר שלא יכול להשיג, שאין מכשול שהוא לא יכול לצלוח. מיצבת את מימד הסייבר כמימד לוחמה מרכזי - באיסוף, בהגנה ובהשפעה.

״א׳, השתמשת בנסיונך ממערך המבצעים-המיוחדים על מנת להפוך אותה מיחידה מודיענית-טכנולוגית, ליחידה מודיעינית-טכנולוגית-מבצעית. י׳, בכל תפקיד שביצעת ערכת שינויים וחוללת מהפכות. כמו כל מפקדי 8200 לפניך, האתגר הוא לקחת ארגון הטוב ביותר בתחומו ולהפוך אותו לטוב אף יותר. מדינת ישראל זקוקה לכך".

אולי יעניין אותך גם

צילום: דובר צה״ל

מדברים. אבל מתי יעשו? בכירי צה״ל ומשהב״ט במילות הלל על קרית המודיעין

שר הביטחון בני גנץ, וראש המטה הכללי, רב-אלוף אביב כוכבי, דיברו הרבה על קרית המודיעין החדשה בעצרת השנתית של אגף המודיעין. עם זאת, בשטח, הפרויקט תקוע כבר שנים. לפחות חלק מהאחריות רובצת עליהם