מתקפת סייבר נגד יצרנית המטוסים הקנדית בומברדייה 

על פי דיווח החברה, המידע נגנב כחלק ממתקפה על מוצר של ACCELLION בסוף שנה שעברה

bombardier.com

האקרים חשפו מידע על עובדים, לקוחות וספקים של יצרנית המטוסים הקנדית בומברדייה, באחת מתקיפות הסייבר הגדולות בתחום הביטחוני באמריקה הצפונית. בדיקה פורנזית העלתה כי מידע מסווג שמקורו בחברת בומברדייה נגנב. החברה, שמרכזה במונטראול, הודתה בתקיפת האקרים, אך לא פירטה מה היו תוצאות "החדירה שגרמה למעבר קבצים של גורם שלישי". 

CYBER SCOOP מוסר כי הכוונה היא כנראה לחברת ACCELLION, ספקית שירותי שיתוף קבצים שנפלה קורבן למתקפת סייבר בשנה שעברה והיו לכך השלכות על לקוחותיה. כולל בומברדייה. קבוצת האקרים שזוהתה כ-UNC 2546 השמשה בתוכנה של אקסליון כדי לאסוף מידע על שותפות לעסקים, ביניהן רשת מרכולים, משרד עורכי דין בינלאומי, אוניברסיטת קולורדו וחברת טלקומוניקציה בסינגפור.

ההאקרים ניסו לחשוף את המבנה הארגוני של הקרבנות בכך שהחדירו נתונים לאתר אינטרנט נגיש ואחרי כן איימו לפרסם עוד ועוד נתונים אם לא יועברו להם סכומי כסף. על פי הערכות, כ-25 חברות הקשורות לספקית השירותים אקסליון הותקפו. מחלקן נגנב מידע ואחרות נסחטו בכדי שהחומר לא יתפרסם במרשתת. 
 
 

אולי יעניין אותך גם

צוות מרכז הפיתוח של ג׳ונס בישראל. צילום: אסנת קרסננסקי

סטארט-אפ הפרופטק Jones גייס 12.5 מיליון דולר לקידום פלטפורמה לניהול חללי עבודה בבנייני משרדים

ג'ונס, שהפלטפורמה שלה מותקנת בחללי עבודה של חברות דוגמת גוגל, ספוטיפיי ואמזון, שואפת לפתח אותה כך שתאפשר לנהל משרד בבניין משרדים ולהזמין באפליקציה שירותים שוטפים