דיווח: ארה״ב מפתחת לייזר בעוצמה של תרה-וואט

צבא ארה"ב מפתח נשק לייזר החזק בעולם, שיאייד מטרות בעוצמות ובמהירויות דמיוניות 

bigstock

צבא ארה"ב מפתח את נשק הלייזר החזק ביותר בעולם, שיהיה בעל יכולת לאדות את המטרות ולשבש לחלוטין שיגורים אלקטרוניים של האויב באמצעות פולסים ואותות לייזר, ובמהירויות אדירות. נשק הלייזר ישגר פולסי-אור שיפעלו כמו חימוש שמשמיד מטרות.
כתב העת NEW SCIENTIST מוסר כי הנשק החדש ייקרא "לייזר פולסים טקטי לפלטפורמות צבאיות" (UPSI), והוא יהיה בעל עוצמה גדולה מכל נשק לייזר קיים. 

הנשק מתוכנן להגיע לעוצמה של תרה-וואט (TERA WATT) בפרק זמן המוגדר 200 FEMTO SECONDS. בפרק זמן זה תאייד קרן הלייזר רחפן או כטמ"מ ותשבש לחלוטין מערכות בסביבה האלקטרונית. על פי הפרסום צבא ארה"ב מכוון לניסוי אב טיפוס בשנת 2022. בפרסום מסבירים כי כלי נשק לייזר כזה יהיה יעיל מאוד נגד רחפנים קטנים ומהירים ונגד טילים מהירים. 

לאדם שייפגע מקרן לייזר כזו ייגרמו פגיעות גופניות, החל מניזקי עור וכלה בעיוורון. הכוונה היא לפתח נשק לייזר נגד מטרות אוייב כאשר קרן הלייזר תגרום לחלקים החיצוניים של רחפן שייפגע להתאדות, בהשוואה לנשקי לייזר קיימים הגורמים להמסת חומר שנפגע ישירות מהלייזר. 
 

אולי יעניין אותך גם

הועדה המשותפת של הסכם הגרעין האיראני, אתמול (ג׳) בווינה. צילום: Handout via REUTERS

איראן: השיחות בווינה היו ״קונסטרוקטיביות״, יתחדשו בשישי

הניסיונות להחיות את הסכם הגרעין האיראני באמצעות מו״מ עקיף בין טהרן לוושינגטון נפתחו אתמול בווינה. ״זהו צעד מבורך״, אמר מזכיר המדינה האמריקני, אך גם ציין כי הוא צופה מו״מ קשה