עסקאות במיליארדים נחתמו עד כה במסגרת תערוכת IDEX 2021

עסקאות בשווי של כ-3.37 מיליארד דולרים נחתמו עם חברות זרות כדוגמת ריימנטאל ות'אלס וחברות מקומיות מוכרות. הצפי הוא לחתימת עסקאות בשווי של כ-5.6 מיליארד דולרים עד לסיום התערוכה
 

צילום מסך. https://youtu.be/LLP8qrLWdSc

האתר thenationalnews.com מדווח כי צבא איחוד האמירויות חתם על עסקאות בשווי של כ-3.37 מיליארד דולרים בשני הימים הראשונים של תערוכת IDEX 2021 הנערכת בימים אלו באבו ד'אבי. סך הכל חתם הצבא על 30 עסקאות, מתוכן 16 עם חברות זרות בינלאומיות בשווי של כ-2.2 מיליארד דולרים.

בין החברות הזרות שזכו בחוזה עם צבא האמירויות ניתן להזכיר את Insitu, חברת-בת של בואינג שזכתה בחוזה בשווי של כ-111 מיליון דולרים לאספקת כטב"מים, את החברה הגרמנית ריימנטאל וכן ת'אלס הצרפתית שזכתה בחוזה של כ-96 מיליון דולרים. 

חברות מקומיות מרכזיות שזכו בחוזים מהצבא בזמן התערוכה הן קאלידוס (Calidus) שזכתה בחוזה בשווי של כ-463 מיליון דולרים, יצרנית הרכבים הצבאיים נימר (Nimr) שקיבלה חוזה בשווי של כ-63 מיליון דולרים ואמרוק (Ammroc) עם חוזה בשווי של כ-48 מיליון דולרים.

ומסתבר שהיד עוד נטויה. האתר מביא מדברי מארגני התערוכה הטוענים כי סך העסקאות של הצבא בתערוכה זו יגיע למספרים של התערוכה הקודמת ב-2019. בתערוכת IDEX 2019 חתם צבא האמירויות על חוזים בשווי של כ-5.6 מיליארד דולרים.
 

אולי יעניין אותך גם

צילום תמונות: אריאל חרמוני / משרד הביטחון
 

שר הביטחון במסר לעולם הערבי: ישראל לעולם תשמור על חופש הפולחן במקומות הקדושים

את הדברים אמר שר הביטחון, בני גנץ, בטקס יום הניצחון על גרמניה הנאצית. ״אנו מחוייבים להבטיח את זכויותיהם וביטחונם של כל אזרחי ישראל - יהודים, מוסלמים, נוצרים וצ'רקסים״, אמר גנץ