פרסום: כך הבריחו אנשי שב״כ סמים בשביל בצע כסף 

פרשה שהתפוצצה בשנת 2018, הורחבה לאחרונה על ידי חדשות 13 וחשפה: אנשי שב״כ הבריחו סמים במהלך שנים - בלי שאף אחד ידע מזה 

צילום מסך מתוך הפרסום של חדשות 13

אחרי הפרשה של מכירת מל״טים לא חוקית ללקוח אסייתי, חדשות 13 חושפים פרטים על פרשיית סחר בסמים של אנשי שב״כ. שני המקרים נחשפו בשנים 2018 ו-2019, ופורסמו כעת בהרחבה. הפרשות מטילות ספק בכל יכולת הפיקוח על אנשי ארגוני ביטחון ותעשיות ביטחוניות באופן כללי. 

הפרסום של חדשות 13 חושף את אחת הפרשיות הכי מדוברות שהיו במדינה בשנים האחרונות. כיצד הצליחו אנשי שב״כ לסחור בסמים לאורך שנים, בלי שאף אחד ידע מזה. הפרסום מצטרף לפרסום קודם של ״כאן״ משנת 2018. על פי הדיווח, ההברחות בוצעו, בין היתר, מדרום אפריקה. 

״כל הליין הזה, של ההברחה, תקשיבי טוב, כולו בנוי על אנשי שב״כ״, טוען חוקר של המשטרה שרואיין לתכנית. לפי הדיווח, שגרת ההברחות הזו התקיימה החל בשנים 2002 - 2006 עד סמוך לשנת 2018, עת פיצוץ הפרשה בתקשורת. 

מדובר החל בתקופה בה כיהן אבי דיכטר כראש השירות, דרך יובל דיסקין, יורם כהן ונדב ארגמן. מדוע לא היו בשירות מנגנוני פיקוח על האנשים? איך רשת כזו פעלה מבלי שאף אחד ידע? איך אף ׳פעמון׳ לא צלצל בשום מקום בשב״כ? כל אלו, שאלות פתוחות. אין עליהן תשובה. 

 

אולי יעניין אותך גם

לפיד ובנט ביום א׳ השבוע. בקרוב נסיעה משותפת לוושינגטון? צילום: Ilia Yefimovich/DPA, via REUTERS

פרשנות | הנקמה של ביידן בנתניהו, והעידן החדש שיצא לדרך

משיחת הטלפון הראשונה, דרך הצהרות בנוגע לשיתוף פעולה בנושא האיראני ועד להקמת צוות מו״מ פלסטיני – הממשל האמריקני פתח דף חדש מול ישראל, ולא יתגעגע