פורום לתמיכה בנורמליזציה עם ישראל נערך בסודן

מטרת הפורום: ״להגביר את הסובלנות ואת השלום החברתי בסודן, לקדם ערכים לאומיים ואנושיים ולקרוא לדו-קיום ולשלום״. משרד הדתות הסודני סירב להשתתף

ההכרזה האמריקנית על נרמול היחסים בין ישראל לסודן, אוקטובר 2020. צילום: Leigh Vogel/Pool/Sipa USA via REUTERS

בחרטום בירת סודן נערך בשבת פורום לתמיכה בנורמליזציה עם ישראל, שמטרתו ״להגביר את הסובלנות ואת השלום החברתי בסודן, לקדם ערכים לאומיים ואנושיים ולקרוא לדו-קיום ולשלום״, כך על פי הצהרת המארגנים. סוכנות הידיעות הטורקית אנאדולו דיווחה כי לא מדובר בפורום ממשלתי כי אם ביוזמה פרטית, ושמשרד הדתות הסודני סירב לקחת בו חלק.

חבר מועצת הריבונות הזמנית של סודן, רג׳ה ניקולא, שיבח את הפורום ככנס של אחווה ואמר כי תוזמן למועד הנכון, במיוחד כאשר תרבות ההדרה שולטת. הרב דוד רוזן, הפעיל בתחום היחסים הבין-דתיים, השתתף מירושלים באופן וירטואלי ואמר כי הוא מתכבד לקחת חלק בעיצוב העתיד של העם הסודני והישראלי.

ישראל וסודן נרמלו את היחסים ביניהן באופן רשמי בחודש שעבר, עם חתימתה של האחרונה על ״הסכמי אברהם״, שהושגו בתיווך אמריקני של ממשל טראמפ כחודשיים וחצי לפני כן. כחלק מהעסקה, הסירה ארה״ב את סודן מרשימת המדינות התומכות בטרור.

אולי יעניין אותך גם

הקרב על נשיאות איראן: אחמדיניג׳אד מלכלך על המודיעין האיראני

מדוע אחמדיניג'אד מלכלך על המודיעין האיראני? ובכן, כי חסמו את דרכו להבחר פעם נוספת כנשיא איראן. ד״ר רז צימט, מומחה לפוליטיקה איראנית: ״אחמדיניג'אד פותח את הפה על המשטר מאז 2013. מהימנות דבריו מוטלת בספק״