צבא קנדה מצטייד בכוונות של שמידט ובנדר לרובי הצלפים

רובי הצליפה החדשים החצי-אוטומטיים C20 של צבא קנדה מתוצרת קולט קנדה יצוידו בכוונות רובה אולטרה-קצרות מסוג 3-20x50 PMII, תוצרת החברה הגרמנית

 

צילום: Schmidt & Bender

חברת Schmidt & Bender GmbH הגרמנית, יצרנית אמצעים אלקטרו-אופטיים לכלי נשק קלים, הודיעה השבוע כי משרד ההגנה הלאומי בקנדה החליט לצייד את רובי הצליפה החדשים החצי-אוטומטיים C20 של צבא המדינה בכוונות רובה אולטרה-קצרות מסוג 3-20x50 PMII מתוצרתה. באמצע שנת 2020 הזמין הצבא הקנדי כ-300 רובי צלפים חצי-אוטומטיים C20 בקליבר 7.62x51 מ״מ תוצרת חברת קולט קנדה, בשווי של 8.5 מיליון דולרים קנדיים.

לדברי האתר Thefirearmblog.com, הכוונות ה״אולטרה-קצרות" של שמידט ובנדר הן אידיאליות לכל סוג של רובה מבוסס AR, שבו המקום על גבי מסילת הפיקטיני מאוד קטן, אך עדיין רוצים להשתמש ביכולות הבליסטיקה ובמלוא הטווח של רובה ה-C-20 בעזרת האמצעי האופטי. נראה כי אין צורך להשתמש בתמוכת הרחבה ברובה זה.

כדי לתת מושג לגבי לקוחות אחרים, האתר מציין כי הצבא הגרמני משתמש בכוונת PMII 3-20 עבור רובה הקלעים שלהם G28, אך לא בגרסת ה-Ultra Short. גרמניה אף הזמינה כוונות רובה דומות עוד לפני שבחרה ברובה G26. צרפת הזמינה את כוונת PMII ShortDot Dual CC 24x1-8 עבור רובי ה-FN SCAR 17 שלה. 

 

אולי יעניין אותך גם

יוסי כרמיל, מנכ"ל סלברייט. צילום: שלומי יוסף

סלברייט מדווחת על התוצאות לרבעון הראשון של 2021

נהנית מגידול משמעותי בהכנסות השנתיות ובהכנסות ממנויים בהשוואה לשנה שעברה. מנכ״ל החברה: מרוצים מהצלחתנו להוציא לפועל את אסטרטגיית הצמיחה שלנו, ולהמשיך להציע ללקוחותינו הפתרונות המסייעים ולהאיץ תהליכי חקירה