אלביט תספק נגמ"ש גלגלי למדינה באסיה

אלביט מערכות זכתה בחוזה בסך 46 מיליון דולר לספק נגמ"שים למדינה באסיה-פסיפיק
 

קרדיט: אלביט

 אלביט מערכות הודיעה כי זכתה בחוזה בסך כ-46 מיליון דולר לספק נושאי גייסות משוריינים ("נגמ"שים") 6X6 מסוג VBTP לצבא יבשה של מדינה באסיה-פסיפיק. החוזה יבוצע במהלך תקופה של שלוש שנים.

בתור הקבלן הראשי, אלביט מערכות תספק נגמ"שים גלגליים 6X6 מסוג VBTP אשר פותחו על ידי Iveco Defence Vehicles במשותף עם צבא ברזיל. הנגמ"שים יהיו מצוידים בצריחים של אלביט מערכות ובמגוון תתי-מערכות מתוצרת החברה, לרבות מערכות אלקטרוניות לנהיגה ולייצוב, מערכות בקרת אש, מערכות לניהול קרב מסוג TORCH-XTM, מערכות רדיו תוכנה מסוג E-LynXTM , כוונות תותחן ומפקד וכן מערכות תומכות חיים. 

יהודה (אודי) ורד, מנכ"ל יבשה ותעש באלביט מערכות, מסר: "אנו שבעי רצון משיתוף הפעולה המתמשך שלנו עם Iveco ובפרט מהיכולת שלנו לתרום למאמצי הייצוא של התעשייה הביטחונית הברזילאית. אנו מאמינים כי הפורטפוליו החזק שלנו בתחום תתי-המערכות מציב אותנו בעמדה בעלת יתרון להוביל תוכניות הצטיידות ברכבים משוריינים, בייחוד כאשר המשימות הופכות ליותר מגוונות וליותר רשתיות".

אולי יעניין אותך גם

באדיבות דני קרוננברג

מדע, טכנולוגיה ושדה הקרב

ספר זה מתאר אירועים בהיסטוריה העולמית של התפתחויות בטכנולוגיה צבאית, בעיקר מן ההיבט האנושי והארגוני. מאת: דר' עזריאל לורבר