תושב בית שמש מואשם בעבירות מין באמצעות וואטסאפ ואינסטגרם

הנאשם ניהל שיח בעל תוכן מיני עם הקטינים, במטרה לבצע בהם עבירות מין

bigstock

מחלקת הסייבר בפרקליטות המדינה הגישה כתב אישום לביהמ"ש המחוזי בבאר שבע נגד אלעד גלעד חסיד, תושב בית שמש בן 25, בגין שורה של עבירות שביצע ב- 6 קטינות וקטין, בני 17-12, באמצעות וואטסאפ ואינסטגרם.

העבירות המיוחסות לנאשם הן: פגיעה בפרטיות, הצגת מידע כוזב, גרם מעשה אינוס בהסכמה שהושגה במרמה לגבי מיהות העושה בקטינה שטרם מלאו לה שש עשרה שנים, מעשה מגונה בהסכמה שהושגה במרמה לגבי מיהות העושה בקטינה שטרם מלאו לה שש עשרה שנים, שימוש בגופו של קטין לעשיית פרסום תועבה, הטרדה באמצעות מתקן בזק, הפרת צו פיקוח, קבלת דבר במרמה והטרדה מינית.

על פי כתב-האישום, שהוגש על ידי עו"ד דניאלה פינקלשטיין, במהלך תקופה שנפרסה על-פני שנה, החל מינואר 2020, פנה הנאשם לקטינים בגילאי 12-17 שנים, באמצעות אינסטגרם ווואטסאפ, תוך שימוש בזהויות בדויות. הנאשם הציג עצמו כבחורה בת 17 בשם "לאה", "שרה" ו"חני", וכן כבחורה בשנות העשרים לחייה, ולצורך כך עשה שימוש בתמונותיה של צעירה, אותן הוריד מחשבון האינסטגרם שלה.

הנאשם ניהל שיח בעל תוכן מיני עם הקטינים, במטרה לבצע בהם עבירות מין. כך, ביקש הנאשם במהלך ההתכתבויות כי הקטינים ישלחו לו תמונות עירום שלהם ותמונות שלהם בעלות אופי מיני. כמו כן, נהג הנאשם לבקש מהקטינים ללבוש חיתול לגופם, להצטלם עמו ולשלוח לו, כל זאת לצורך סיפוקו וגירויו המיני. בנוסף, התכתב הנאשם עם קטינה כאשר הוא מזדהה כנערה. על-בסיס מצג שווא זה,  גרם הנאשם לקטינה לבצע בעצמה מעשה אינוס.

הנאשם ביצע את העבירות המיוחסות לו בעודו מצוי תחת צו פיקוח לעברייני מין שהוטל עליו (זאת לאחר שהורשע בעבר בעבירות מין בקטינים). על פי תנאי הפיקוח שהוטלו עליו, נאסר על הנאשם ליצור קשר עם קטינים. עם הגשת כתב האישום ביקשה הפרקליטות לעצור את הנאשם עד תום ההליכים המשפטיים נגדו. בפרקליטות ציינו את חומרת המעשים אשר רובם המוחלט התבצע באמצעות האינטרנט, כאשר לא הייתה בין הנאשם לבין הקטינים היכרות מוקדמת.

החקירה בתיק החלה בעקבות תלונות שהגיעו למוקד 105 להגנה על קטינים ברשת שבמשרד לחיזוק וקידום קהילתי שהוקם בשיתוף משרד החינוך, משרד הרווחה, משרד הבריאות ומשרד המשפטים. החקירה נוהלה ביחידה 105 בלהב 433 שבמשטרת ישראל.

החודש מצוין חודש הגלישה הבטוחה ברשת, ובמחלקת הסייבר בפרקליטות המדינה מציינים כי תיק זה הוא חלק מעבודה מאומצת, ממושכת ועקבית המתבצעת אצלם, בשיתוף עם משטרת ישראל למאבק בעבירות מין בפרט ופגיעות בקטינים בכלל ברשת. במסגרת מאמצים אלה, מתבצעות פעולות אכיפה חדשניות מול הרשתות החברתיות לצמצום החשיפה של קטינים לפגיעות ברשת.

אולי יעניין אותך גם

אילוסטרציה. צילום: משטרת ישראל

פרשת הפדופיליה ברשת נגד בנו ריינהורן הסתיימה ב14 שנות מאסר בפועל

ריינהורן הודה בכתב-אישום מתוקן שכלל 30 אישומים, מתוכם 8 אישומים של אינוס וירטואלי או מעשה סדום וירטואלי בנסיבות אינוס, והשאר – עבירות של מעשים מגונים מקוונים, יצירת פרסום תועבה ובו דמותו של קטין, החזקת חומרי תועבה, וכן גניבת זהות