ארה"ב בוחנת פריסה מחודשת של הצבא בעולם

ביידן הודיע רשמית כי ארצו מפסיקה את תהליך הוצאת כוחות צבא מגרמניה. גם מצבת החיילים בעירק ואפגניסטאן בסימן שאלה

U.S. Army photo by Staff Sgt. Ondirae Abdullah-Robinson

מזכיר ההגנה האמריקני החדש גנרל לויד אוסטין הודיע בסוף השבוע שפנטגון בוחן מחדש את פריסת הצבא האמריקני בכל רחבי העולם. "בהוראת הנשיא תקיים מחלקת ההגנה בחינה מחודשת של כל מקום שיש בו נוכחות צבאית אמריקנית, משאבים, אסטרטגיה ומשימות. תהליך זה יבוצע תוך התייעצות עם בעלות בריתה של ארה"ב".

בשבוע שעבר דיווחה התקשורת בארה"ב שבשלב הראשון נבחנת החלטת ממשל טראמפ להפחית את מספר החיילים בעירק ובאפגניסטאן. וול סטריט ג'ורנל כתב כי הקטנת מספר החיילים עלולה לפגוע במלחמה נגד טרור ואילו הגדלתם עלולה להיות מסוכנת מבחינה פוליטית, וזו הדילמה של הממשל החדש. 

ביום חמישי האחרון הודיע ביידן רשמית כי ארצו מפסיקה את תהליך הוצאת כוחות צבא מגרמניה, הצהרה שהתקבלה בשביעות רצון רבה בברלין. פרשנים אומרים כי כיוון שרבים מהמינויים של ביידן הם דמויות ששירתו בממשל אובמה, מותר להניח שבמקום מדיניות ה"איזון" שנקט טראמפ בעניין הצבת כוחות והוצאתם, ייזום ממשל ביידן מדיניות שונה שתהיה מבוססת על "דיפלומטיה קולקטיבית בבחינת מעורבויות צבאיות". 
 

אולי יעניין אותך גם

יוסי כרמיל, מנכ"ל סלברייט. צילום: שלומי יוסף

סלברייט מדווחת על התוצאות לרבעון הראשון של 2021

נהנית מגידול משמעותי בהכנסות השנתיות ובהכנסות ממנויים בהשוואה לשנה שעברה. מנכ״ל החברה: מרוצים מהצלחתנו להוציא לפועל את אסטרטגיית הצמיחה שלנו, ולהמשיך להציע ללקוחותינו הפתרונות המסייעים ולהאיץ תהליכי חקירה