דיווח: מערכת הגנה אווירית רוסית נחטפה בלוב על ידי קומנדו אמריקאי

על פי פרסום של thetimes, המבצע יצא לפועל ביוני 2020. המטרה הראשונית היא להרחיק מערכת זו מהידיים של האויב. מטרה משנית - לקבל עליה מודיעין 

מערכת הגנה אווירית רוסית מדגם Pantsir SA-22, שנרכשה על ידי איחוד האמירויות, נתפסה בלוב והועברה לידי גורמי ביטחון אמריקאיים בבסיס בגרמניה. המערכת נתפסה בלוב במסגרת מבצע חשאי שבוצע על ידי יחידת קומנדו אמריקאי. מטוס תובלה אמריקאי מדגם C-17 הטיס את יחידת הקומנדו האמריקאית, ונחת בשדה תעופה מאולתר מערבית לטריפולי. יחידת הקומנדו תפסה את רכב השיגור והביאה אותו למטוס. פרטים נוספים אודות המבצע החשאי טרם פורסמו. 

מבצע זה התבסס על מודיעין אינטימי, לפיו איחוד האמירויות רכשה את מערכת ההגנה האווירית הרוסית והעבירה אותו לידי ארגון המורדים בלוב, על מנת שישמש אותם נגד הממשל הזמני הפועל במדינה. ה- SA-22 הינה מערכת הגנה אווירית מתקדמת, הנישאת על גבי משאית או רכב משוריין. המערכת כוללת שישה טילים נגד טילים לטווח של כ- 12 ק"מ, תותח ומערכת בקרת אש. במערכת משולבים גם סנסור אלקטרו-אופטי ומכ"מ מתקדם לגילוי, עקיבה והנחייה של הטילים באוויר. 

זו אינה הפעם הראשונה שמערכת כזו נופלת שלל במערכה המתנהלת בלוב. במאי 2020, פעל כוח קומנדו טורקי יחד עם כוח צבאי של הממשל הזמני במדינה. כוח זה לקח שלל מערכת דומה, שגם היא נרכשה עבור ארגון המורדים על ידי איחוד האמירויות. 

 
 

אולי יעניין אותך גם

ראש ה-BND לשעבר, ד"ר אוגוסט הנינג. קרדיט: WHEN

יומינט לכולם: ראש המוסד וראש הביון הגרמני לשעבר חוברים לגלות איומים פנימיים בתחום הסייבר

ראש ה-BND לשעבר, ד"ר אוגוסט הנינג מצטרף לדני יתום, ראש המוסד לשעבר בחברת WHEN. החברה השיקה לאחרונה מערכת חדשה בשם OTOGRAPH, המאפשרת למנהלים לזהות ולנטר התנהגות חשודה ברשתות הארגוניות