בשנה הבאה צפוי קיצוץ תקציב בסוכנויות הביון של בריטניה 

על פי נתונים של ממשלת בריטניה, שלושת שירותי הביון של הממלכה צפויים לאבד כ-3 אחוזי תקציב שנתי, לאחר שזכו להעלאה של מעל 20 אחוזים בשנים קודמות 

סוכנויות הביון של בריטניה, MI6, MI5 ו-GCHQ צפויות להתמודד עם קיצוץ תקציבי קטן (3 אחוזים) החל משנת התקציב הבאה. כך לפי דיווח של Intelligence Online. על פי הפרסום, בשנת 2021 תקציב שלושת השירותים יעלה ב23 אחוזים ל3.3 מיליארדי ליש"ט לעומת 2.6 מיליארד בשנת 2020. 

אולם, בשנה לאחר מכן, הוא צפוי לרדת ל3.1 מיליארדים. בתקציב אמור להכנס גם השינוי שהצהירה עליו ממשלת בריטניה בהיבט הסייבר. הקמת כוח סייבר לאומי (National Cyber Force) שיאחד את הפעילות של משרד הביטחון והGCHQ. 

בהשוואה, תקציב המוסד והשב"כ לשנה , על פי הערכות גלויות, מגיע ל10 מיליארדי ש"ח (2.2 מיליארדי ליש"ט). בבריטניה יש כ-67 מליוני איש. בישראל 9 מליון. כלומר, בהנחה שכל ארגון ביון בשתי המדינות מקבל כמיליארד ליש"ט לשנה, אזרח ישראלי משלם יותר מפי 7 על שירותי ביון מאשר אזרח בריטי.

 

אולי יעניין אותך גם

צילום תמונות: אריאל חרמוני / משרד הביטחון
 

הוכרזו פרסי ישראל לשנת 2021

ארבעה פרויקטים מצטיינים של המוסד, צה"ל, שב"כ, משרד הביטחון והתעשיות הביטחוניות זכו בפרס. נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין יעניק אותם בסוף החודש