חברת ASTROSCALE מתכננת שיגור לוויין מיוחד לניקוי מסלולים בחלל

הלוויין ידגים טכנולוגיות של היצמדות לזבל חללי וסילוקו מהמסלול

bigstock

חברת ASTROSCALE , המתמחה בתחום הקיימות בחלל, הודיעה השבוע, שהוא שבוע החלל הישראלי, כי לוויין ניקוי החלל שלה ELSA-D הגיע בסוף השבוע לאתר השיגור בייקונור בקזכסטן והוא מוכן לשיגור המתוכנן ל-21 במארס השנה על משגר סויוז.

הלוויין ידגים טכנולוגיות של היצמדות לזבל חללי וסילוקו מהמסלול. מנכ"ל אסטרוסקייל, אריה הלזבנד, לשעבר מנהל מפעל חלל בתעשיה האווירית, מסר כי התקדמות בתחום של ניקוי זבל חללי היא משימה קריטית ביותר עבור קהיליית משמתשי החלל.

החברה מפתחת פתרונות של לוויינים זעירים שישמשו למגוון משימות בחלל, כמו הארכת חיי לוויינים, שינוי מיקומם בחלל וניקוי פסולת חלל. מטה חסרת אסטרוסקייל נמצא ביפן ויש סניפים בארה"ב, בבריטניה, בסינגפור ובישראל. אסטרוסקייל ישראל נחשבת לחלוצה בתחום שירותי תפעול בחלל, ופיתחה כמה טכנולוגיות של שירותי בחלל להארכת חיי הלוויינים של אסטרוסקייל במסלול גיאו-סינכרוני. 
 

אולי יעניין אותך גם

בתמונה מימין לשמאל: בועז לוי, מנכ"ל התעשייה האווירית ומורדי בן עמי, מנכ"ל תומר במעמד חתימת ההסכם. קרדיט לצילום – מיכאל וינרסקי/התעשייה האווירית

התחרות בשוק המנועים הרקטיים הישראלי גדלה: תעשייה אווירית חותמת על שיתוף פעולה עם תומר

תעשייה אווירית מחממת מנועים מול רפאל - במסגרת ההסכם ירחיבו החברות את הסינרגיה הקיימת ביניהן בתחומי ההנעה הרקטית והטילאות