ממשלת בריטניה מאיצה פיתוח פלטפורמה אווירית בלתי מאויישת

לכלי הטיס ניתן השם "מוסקיטו" (יתוש) וטיסות הניסוי הראשונות אמורות להתחיל בסוף שנת 2023

הבריטים מפתחים את הכטמ"מ הגדול הראשון בצבא הבריטי שיידע לגלות ולהשמיד מטוסי אויב. היוזמה הבריטית לכלי טיס בלתי מאוייש תוקף זכתה להאצה  כאשר משרד ההגנה הבריטי הודיע השבוע שתאגיד SPIRIT AEROSYSTEMS יפתח ויבנה אב טיפוס מדגים של כלי הטיס החדש.

GLOBAL DEFENSE NEWS מדווח כי בתאגיד חברות SPIRIT ונורת'רופ UK ונחתם אתן חוזה (41 מיליון דולר) לפיתוח אב טיפוס של מוסקיטו וטיסות הניסוי הראשונות אמורות להתחיל בסוף שנת 2023. נקבע כי בתום טיסות הניסוי יבחן חיל האוויר המלכותי את כל הנתונים לפני קבלת החלטות. תאגיד ספיריט לפיתוח כלי הטיס זכה בחוזה אחרי שהתחרה עם ציוות של בואינג וחברת BLUE BEAR SYSTEMS.

נורת'רופ UK הודיעה כי תכלול במוסקיטו מערכת ניהול משימה מתקדמת ומערכת תקשורת מוטסת בטכנולוגיות חדשות שיאפשרו יחס אדם-מכונה מתקדם לצורך פעילויות במגוון משימות של כלי טיס מאויישים ואוטונומיים. בהודעת משרד ההגנה הבריטי נאמר  כי אם הפרוייקט יעלה יפה, הם צופים שת"פ עתידי בין כטמ"מים דוגמת מוסקיטו עם מטוסי הקרב טייפון ו-F-35 של חיל האוויר עד סוף העשור.

מפקד חיל האוויר המלכותי מרשאל האוויר מייק וייגסטון אמר כי הבריטים מפתחים גישה מהפכנית, בה רואים תמהיל עתידי של להקות כטמ"מים  ופלטפורמות תקיפה דוגמת מוסקיטו  משתפות פעולה בשדה המערכה  "ואלו יהפכו את מרחב הלחימה האווירי בצורה שלא נראתה כמוה מאז החל עידן מטוסי הסילון". 

אולי יעניין אותך גם