דיווח: היועץ לביטחון לאומי של ארה"ב שוחח עם ראש המל"ל

ג'ייק סאליבן שוחח עם מאיר בן שבת, כך לפי דיווח של AXIOS. השניים דיברו גם בנושא איראן

By The White House - Extracted from, Public Domain, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=50444992

היועץ החדש לביטחון לאומי בארה"ב ג'ייק סאליבן קיים לאחרונה שיחה ראשונה בנושא איראן עם ראש המל"ל מאיר בן שבת, כך לפי דיווח באתר AXIOS מפי מקורות ישראליים רשמיים.

האתר מוסר כי השיחה היתה סמלית בלבד כדי "לפתוח בדיאלוג", וזה היה הקשר הרשמי הראשון בין בכיר בממשל ביידן לבין משרד ראש הממשלה בירושלים. 'טיימס אוף ישראל' דיווח כי השניים הסכימו לדון בקרוב בנושאים רבים, כולל נושא איראן, עניינים אזוריים וקידום הסכמי אברהם. 

ג'ייק סאליבן נבחר על ידי הנשיא ביידן בחודש נובמבר לכהן כיועץ לביטחון לאומי, והוא כבר קיים שיחות עם עמיתיו בגרמניה, בריטניה, צרפת, יפן וקוריאה הדרומית. עלי רביי, דובר ממשלת טהרן, אמר באחרונה שאיראן מעוניינת שהסכם הגרעין ימשיך להתקיים והוא מצפה שהממשל החדש בוושינגטון ישקיע מאמצים לחידוש האמון ולקיום ההסכם. 

הבית הלבן לא הגיב על הידיעות בדבר שיחת סאליבן ובן שבת, אולם שר החוץ החדש טוני בלינקין אתר בשימוע בקונגרס כי "יש עוד דרך ארוכה" עד שניתן יהיה לחדש את הסכם הגרעין. הוא הדגיש שארה"ב תתייעץ עם ישאל ועם מדינות המפרץ לפני קבלת החלטה. 

אולי יעניין אותך גם

צילום: מתוך אתר האינטרנט של משרד ההגנה של קוסובו

ארה"ב תורמת רק"מי M1117 לצבא קוסובו

בכוונת הצבא הקוסוברי לרכוש מערכות אמל"ח נוספות מארה"ב כחלק מסיוע החוץ הביטחוני האמריקאי. כ-5.3 מיליון דולרים הוקצו למימוש שלושה פרויקטים ביטחוניים חדשים