כתב אישום נגד עשרה חשודים הכולל עבירות סחר בנשק

האשמות: סחר בנשק, החזקת נשק ותחמושת, ירי בנשק חם, קשירת קשר לפשע, גניבה בנסיבות מיוחדות ועבירות נוספות

bigstock

פרקליטות מחוז מרכז (פלילי) הגישה לפני זמן קצר כתב אישום לביהמ"ש המחוזי מרכז נגד חסן אבו רביע (29), יוסף אבו רביע (22), יונס אבו רביע (19), פאדי מסארווה (37), סאג' חאג' יחיא (19), אדהם שרים (28), מוסטפא מנסור (19), ראמז אבו שאהב (21), סאהר נאסר (23) ותרות כעביה (25) בגין עבירות נשק.

כתב האישום כולל את העבירות הבאות (כל נאשם על פי חלקו בכתב האישום): סחר בנשק, החזקת נשק ותחמושת, ירי בנשק חם, קשירת קשר לפשע, גניבה בנסיבות מיוחדות ועבירות נוספות. על פי כתב האישום, שהוגש על ידי עו"ד נדב אוחנה, בתקופה הרלוונטית לכתב האישום, עסקו הנאשמים בפעילות פלילית הכוללת עבירות נשק ורכוש, בינם לבין עצמם, או חלקם ביחד או לחוד עם אחרים.

בבקשת המעצר כתב עו"ד אוחנה כי "... מעשי המשיבים מקימים חזקה...כי קיים יסוד סביר לחשש כי יסכנו את בטחון הציבור באם ישוחררו... בענייננו, המשיבים עסקו באופן ממשי, לאורך זמן ובמקרים רבים בסחר או רכישת נשק..... חלק מהמשיבים עסקו בסחר בנשק בתור עיסוק עיקרי אשר כלל לעיתים גם את תיקון הנשקים....במקרים רבים הושלמו העסקאות והנשקים הועברו למשיבים או לאחרים..... עסקינן במשיבים אשר בקלות רבה יכולים להשיג כלי נשק שונים ולמכור אותם, דבר המגביר את המסוכנות הנשקפת מהם".

אולי יעניין אותך גם