ריימנטאל הגיעה לטווח של 76 ק"מ עם פגז ארטילריה

החברה תספק מספר אלפי פגזי ארטילריה קונבנציונליים ולטווח-ארוך וכן מטענים מודולריים טקטיים למדינת נאט"ו, בשווי של כ-25 מיליון אירו

חברת ריימנטאל הגרמנית הודיעה השבוע (שני) כי מדינה החברה בארגון נאט"ו ביצעה הזמנה לתחמושת ארטילרית מודרנית בשווי של כ-25 מיליון אירו. חברת הבת הדרום-אפריקאית של ריימנטאל, Rheinmetall Denel Munition, תספק מספר אלפי פגזי ארטילריה קונבנציונליים ולטווח-ארוך ממשפחת פגזי Assegai ( ו-V-LAP) וכן מטענים מודולריים טקטיים מסוג M92 Assegai. המסירה החלה כבר בדצמבר 2020 והיא אמורה להסתיים עד מאי 2021. 

לדברי ריימנטאל, המטענים המודולריים הטקטיים המיוצרים על ידי Rheinmetall Denel Munition מיועדים להניע פגזי ארטילריה ממערכות תותחי 155 מ"מ. מערכת הטעינה מותאמת בדיוק למערכות הנשק הספציפיות של הלקוח ופגזי הארטילריה מותאמים לקבלת יעילות מרבית.

העיצוב המודולרי שלהם מפשט את הלוגיסטיקה ומקל על הטיפול במערכות ארטילריה עם הנעה עצמית. מטעני אסגאי מציעים גם יתרונות נוספים: הפחתת שחיקת הקנה וייצור רשף לוע מועט יותר. היתרון הראשון מביא לחיי קנה ארוכים יותר ואילו השני מקשה על האויב לזהות את הארטילריה.

לריימנטאל וחברת-הבת הדרום-אפריקאית שלה Rheinmetall Denel Munition מומחיות מוכחת במערכות אש עקיפות מתקדמות. החברה מספרת בהודעתה כי במבחן ירי שנערך בדרום אפריקה בשנת 2019, השיגו ריינמטאל וחברת-הבת שלה מספר שיאי טווח חדשים עבור ירי ארטילרי עקיף עם תותחים שונים, והגיעו לטווחים מרביים של עד 76 ק"מ.

תצוגת יכולות והישגים טכנולוגיים זו עוררה את העניין של משתמשי ארטילריה ברחבי העולם. Munition Rheinmetall Denel החלה בגישת פיתוח מדורגת, כולל שיפור מתמיד ביכולת הטווח של תחמושת ארטילרית. תצוגת הטווח הזו  הוכיחה את הפוטנציאל של השלב הראשון ומחזקת את מטרתה של Rheinmetall Denel Munition לעמוד בדרישת טווח שצוינה על ידי המשתמשים של יותר מ-155 ק"מ.
 

אולי יעניין אותך גם

צילום מסך, מתוך הכנס. מימין לשמאל: מנחת הכנס אודרי פלונק, ראש תחום כלכלה דיגיטלית ב-OECD ; מתיאס קורמן, מזכ״ל ה-OECD ; יגאל אונא, ראש מערך הסייבר הישראלי; וחיים אסרף, שגריר ישראל ב-OECD

ישראל מארחת לראשונה את כנס הסייבר השנתי של ה-OECD

הכנס נפתח היום ויימשך שלושה ימים במתכונת מקוונת, תחת הכותרת המרכזית "אתגרים מקומיים – פתרונות גלובליים". מזכ״ל הארגון: החולשה המנוצלת ביותר ע״י תוקפי סייבר היא היעדר שיתוף הפעולה