חיל האוויר מאחד את טייסות מל"ט ה'זיק'

שינוי ארגוני במערך כטמ"מ בחה"א: טייסת 161 תפעיל מטוסי 'זיק' וטייסת 166 תפעיל מטוסי 'כוכב'

צילום: עמית אגרונוב, אתר חיל האוויר

שינוי ארגוני (שרגון) במערך הכטמ"מים של חיל האוויר: טייסת 161 קלטה לשורותיה את כל מטוסי 'זיק' (הרמס 450) של טייסת 166, שהחל חודש הבא תהיה טייסת מפעילת הכטמ"מ 'כוכב' (הרמס 900). טייסת 161 תהיה היחידה במערך הכטמ"מ שתפעיל מטוסי 'זיק'.

בטקס איחוד מטוסי הטייסות אמר מפקד טייסת 116 סא"ל א: "המסר ברור – כאן העתיד של החיל, ואנחנו אלו שבונים אותו". אתר חיל האוויר מוסר כי כדי להיערך לעתיד מורכב של זירות מלחמה משתנות יצאה לדרך תכנית מטה גדולה שמטרתה לייצר התפתחות טכנולוגית, להתאים שיטות פעולה ותורות לחימה מערך. 

אחד ממרכיבי התכנית הוא ארגון מחדש של טייסות 161 ('הנחש השחור') ו-166 ('טייסת ציפורי האש') וקביעת טייסת 'זיק' אחת גדולה, כאשר טייסת 166 תתמקד בהפעלת הכטמ"מ היותר גדול 'כוכב' (הרמס 900).

טייסת 'זיק' הכפילה בכך את מספר מטוסיה, וגם שני הגפים הטכניים של שתי הטייסות התאחדו לגף קרקע אחד שהוא חלק מטייסת תחזוקה. הגף הטכני המאוחד, אמר מפקד טייסת 161 סא"ל א., יוצר זמינות ושירותים למערכי 'זיק' ו'כוכב'. 

 

אולי יעניין אותך גם

הטלפונים החדשים של זום. קרדיט צילום: באדיבות החברה

זום משיקה שירותי טלפוניה בישראל

שירות ה-Zoom Phone, שכבר מוצע בעשרות מדינות, מאפשר ללקוחות להשתמש באפליקציה אחת מאוחדת לצורך שיחות טלפון, פגישות וידיאו וצ׳אט