בבריטניה פותח רובוט אוטונומי לגילוי, איתור וזיהוי חומרים מסוכנים 

הרובוט מרלין פותח בחברת HORIBA MIRA במימון משרדי ההגנה והפנים של בריטניה

מדענים בבריטניה פיתחו רובוט אוטונומי שיסייע לכוחות צבא וביטחון לאתר ולזהות חומרים מסוכנים מסוגים שונים, כולל חומרים כימיים רעילים ונפיצים. משרד ההגנה הבריטי מסר כי הרובוט מרלין פותח בחברת HORIBA MIRA במימון משרדי ההגנה והפנים של בריטניה. בימים האחרונים ביצע אב טיפוס של הרובוט ניסויי שדה בהם הוא נשלח לסרוק שטח בן 10 אלפים מ"ר שבכוונת תחילה רוסס בחומרים כימיים בלתי רעילים. 

מרלין פעל כהלכה במשך כמה שעות, ואפשר למפעיליו לטפל בחומרים המסוכנים ממרחק, בלי לסכן בני אדם. משרד ההגנה הסביר כי עד כה נעשו עבודות מסוג זה על ידי לוחמים ברגל או ברכב, ויש בכך סיכונים גדולים כאשר יש היתקלות עם חומרים מסוכנים (HAZARDOUS MATERIALS). 

הרובוט מרלין פותח כחלק מפרוייקט מינרווה הבריטי, העוסק בפיתוח כלים אוטונומיים בלתי מאויישים קרקעיים ומוטסים. בתוך הרובוט מרלין יש חיישן מיוחד המגלה חומרים כימיים, ויש שימוש בטכניקות מיוחדות לזיהוי מבוססות בינה מלאכות. הרובוט מצויד במכשור מונע היתקלות במכשולים והוא יודע גם לבצע מיפוי כימי של האזור הנסרק. 

בעת הניסוי רוססו בשדה הניסוי חומרים כימיים שאותם היה על הרובוט לגלות. בסיום הניסוי מצאו אנשי החברה המייצרת וחיל ההנדסה הבריטי שהשטח היה נקי ומטוהר, ואילו היה זה מצב חירום בשדה קרב, יכולה היתה יחידת צבא לעבור בשטח בנקל בלי להסתכן. 

 

אולי יעניין אותך גם

REUTERS/Dado Ruvic/Illustration/File Photo

ביידן ביטל את הצו הנשיאותי של טראמפ כנגד טיקטוק, מבקש בחינה מחודשת

בצו חדש שפרסם הנשיא בשבוע שעבר, הוא מנחה את מחלקת המסחר לפקח על פעילות והורדת אפליקציות להן עלולה להיות השפעה על הביטחון הלאומי האמריקני, ולהגיש המלצות בתוך 120 יום