רוסיה: תאגיד חדש לפיתוח טכנולוגיות אנרגיה גרעינית

מורכב מתשעה מכוני מחקר ואוניברסיטאות מהמובילים במדינה. יעסוק בפיתוח מתקנים לייצור דלק גרעיני, פיתוח טכנולוגיות דיגיטליות רלוונטיות, בניית כורים מהירים ותרמו-גרעיניים, הכשרה, ועוד

תחנת כוח גרעינית, אילוסטרציה. צילום BIGSTOCK/Copyright: Shevvers

קונסורציום (תאגיד) חדש, שתפקידו לפתח טכנולוגיות חדשות של אנרגיה גרעינית, הוקם ברוסיה. התאגיד מורכב מתשעה מכוני מחקר ואוניברסיטאות, מהמובילים במדינה.

על פי ידיעה באתר Defense world, התחומים בהם יעסוק התאגיד כוללים פיתוח מתקנים לייצור דלק גרעיני, בניית כורי גרעין מהירים, פיתוח חומרים חדשים לטובת טכנולוגיות גרעין, וחדשנות בבניית מתקני אנרגיה גרעינית. עוד מדובר בפיתוח חומרים חדשים לבניית כורים בני דור 4, בניית כורים תרמו-גרעיניים, ופיתוח טכנולוגיות דיגיטליות רלוונטיות.

יוזמת הקמת התאגיד היא אוניברסיטת המחקר הגרעיני הלאומי MIFI, שמסרה בהודעתה על היוזמה כי התאגיד יעסוק גם בהכשרת צוותים מקצועיים בתחום הקמת תעשיות מבוססת אנרגיה גרעינית. בתאגיד החדש שותפים, בין היתר, המכון לבטיחות גרעינית של האקדמיה הרוסית למדעים; מכון לייפונסקי לפיסיקה והנדסת כוח; מכון בוחוואר למחקר חומרים אי-אורגניים; מכון מחקר לחומרי בנייה מבוססי גרפיט; והאוניברסיטה הטכנית של העיר ניז'ני נובוגרוד.

אולי יעניין אותך גם

President Joe Biden arrives to lay a wreath and observes a moment of silence on Wednesday, April 14, 2021, at Arlington, National Cemetery in Arlington, Virginia. (Official White House Photo by Cameron Smith)

דעה | ומה עם ביידן העביר מסר מאיים לישראל? ״אל תפריעו לי בשיחות עם איראן״ 

הפגישה המקרית של ביידן עם ראש המוסד מעלה תהיות - לעומת הכותרות החיוביות בישראל, ייתכן כי ביידן ניצל את בואו של כהן לוושינגטון כנציג נתניהו על מנת להעביר מסר לירושלים - אל תתערבו במדיניות החוץ של ארה״ב