איראן שיגרה טיל מרחפן

הטיל האיראני אזשראחש הוא חיקוי של הטיל האמריקני SIDEWINDER. הטיל שוגר במסגרת תרגיל כטב"מים איראני 

איראן שיגרה טיל מרחפן

ar.irna.ir

איראן פרסמה סרטון וידיאו שבו נראה שיגור טיל מדגם AZARAKHSH מכלי טיס בלתי מאוייש, כנראה רחפן. באחרונה קיימה איראן סדרה של משחקי מלחמה שהוקדשו לנושאי כטמ"מים ורחפנים, כולל שיגור כטמ"מ ממסוק. THE DRIVE מדווח כי הטיל האיראני אזשראחש נראה כמו חיקוי של הטיל האמריקני SIDEWINDER. בסרטון נראה שיגור של הטיל מגחונו של רחפן מסוג KARRAR אחרי שהרחפן המריא ממשגר שהותקן על משאית. 

סוכנות הידיעות האיראנית MEHR דיווחה כי הרחפן המיירט קאראר מופעל על ידי הכוח האווירי של משמרות המהפכה, והטיל ששוגר מיועד להשמיד מטרות אוויר. הסרטון שפורסם לא הראה פגיעה של הטיל במטרה כלשהי. מומחים מציינים כי אין פרטים על הטיל אזאראחש, אך ידוע שהוא חיקוי של הטיל האמריקני AIM-9 סיידוויינדר, טילים שנמסרו לאיראן לפני המהפכה בשנת 1979.  הטיל האיראני נחשף לראשונה על ידי משמרות המהפכה, אך לא נמסר אז שהוא מיועד גם לשיגור מכלי טיס בלתי מאוייש, רחפן או כטמ"מ. 
 

אולי יעניין אותך גם

ארונו של אורי אילן נישא אל חלקת הקבר. צילום: לשכת העיתונות הממשלתית
 

תקלות, סימני שאלה וטרגדיות: 67 שנים למבצע ״צרצר״ ומותו של אורי אילן

בינואר 1955 התאבד לוחם חטיבת גולני, אורי אילן, בכלא הסורי כחודש לאחר שנפל בשבי במסגרת מבצע "צרצר״. רבים מכירים את סיפורו, אך נסיבות והשלכות המקרה מוכרות הרבה פחות | מאת סא"ל במיל. גדעון מיטשניק