איראן חשפה בסיס טילים תת-קרקעי לחופי המפרץ

״מדובר באחד ממספר בסיסים המאכלסים את הטילים האסטרטגיים של צי המשמרות״, אמר מפקד משמרות המהפכה, חוסיין סלאמי

הבסיס התת-קרקעי שקיומו נחשף בסוף השבוע. צילום: RGC/WANA (WEST Asia News Agency)/Handout via REUTERS

על רקע המתיחות עם ארה״ב, חשפו משמרות המהפכה של איראן בסיס טילים תת-קרקעי לחופי המפרץ. לא הוסגר המקום המדויק.

״מדובר באחד ממספר בסיסים המאכלסים את הטילים האסטרטגיים של צי המשמרות״, אמר מפקד משמרות המהפכה, חוסיין סלאמי, ביום שישי האחרון. ״לטילים טווח של מאות קילומטרים, הם מדויקים מאוד ובעלי כוח הרס עצום, ויכולים להתגבר על ציוד הלחימה האלקטרוני של האויב״.

סוכנות הידיעות רויטרס, שהביאה את הדברים, מזכירה כי בשנה שעברה הכריזו משמרות המהפכה כי איראן הקימה ״ערי טילים״ תת-קרקעיות לאורך חופי המפרץ, והזהירה מפני ״סיוט״ לאויביה.

בתוך כך, לאחר המהומות בוושינגטון והפריצה לקפיטול בשבוע שעבר, אמר נשיא איראן, חסן רוחאני, כי ״מה שראינו מוכיח עד כמה הדמוקרטיה המערבית שבירה, ועד כמה יסודותיה חלשים״. הוא כינה את טראמפ ״חולה״ ואמר כי פגע באמינות של ארה״ב ושיבש את יחסיה עם העולם כולו.

אולי יעניין אותך גם

צילום מסך, מתוך הכנס. מימין לשמאל: מנחת הכנס אודרי פלונק, ראש תחום כלכלה דיגיטלית ב-OECD ; מתיאס קורמן, מזכ״ל ה-OECD ; יגאל אונא, ראש מערך הסייבר הישראלי; וחיים אסרף, שגריר ישראל ב-OECD

ישראל מארחת לראשונה את כנס הסייבר השנתי של ה-OECD

הכנס נפתח היום ויימשך שלושה ימים במתכונת מקוונת, תחת הכותרת המרכזית "אתגרים מקומיים – פתרונות גלובליים". מזכ״ל הארגון: החולשה המנוצלת ביותר ע״י תוקפי סייבר היא היעדר שיתוף הפעולה