הראל לוקר: הוביל הנפקה - ופורש טרם סיומה

יו"ר דירקטוריון התעשייה האווירית, הראל לוקר, הודיע על כוונתו לסיים את כהונתו בעוד כ-90 יום

הראל לוקר. קרדיט לצילום - חיים צח/לע"מ

יו"ר דירקטוריון התעשייה האווירית, הראל לוקר, הודיע היום על כוונתו לסיים את כהונתו בעוד כ-90 יום. בתקופת כהונתו של לוקר, המכהן בתפקיד מספטמבר 2017, עברה החברה מהפך עסקי וארגוני משמעותי. החברה שיפרה בצורה ניכרת את תוצאותיה הכספיות, חצתה לראשונה בתולדותיה את רף הארבעה מיליארד דולר הכנסות, והציגה לאורך שנתיים רצופות רווחי שיא, הגבוהים מאז הקמתה.

לצד זאת הגיעה החברה להישגים טכנולוגיים פורצי דרך כגון שיגור חץ 3 באלסקה, שיגור לוויין "אופק 16", שיגור החללית בראשית לירח, פיתוח הלוויין הלאומי "דרור" 1 ועוד. כמו כן, זכתה החברה בתקופה זו בשני פרסי ביטחון ישראל. לפני כחודש, עם אישור ועדת השרים להפרטה, יצאה לדרך התוכנית להנפקת מניות התעשייה האווירית בבורסה לניירות ערך בתל אביב. מהלך אסטרטגי זה המתין עשרות שנים לאישור הממשלה ולוקר הצליח לקדמו.

הראל לוקר מסר: "הודעתי היום על כוונתי לסיים את תפקידי כיו"ר התעשייה האווירית. אני מסכם את כהונתי בתחושת סיפוק וגאווה גדולים. בשנים האחרונות הובילו הדירקטוריון וההנהלה מהפך עסקי וארגוני עצום שכלל מהלכי התייעלות, ובנייה ויישום דקדקניים של חזון ואסטרטגיה חדשים ומוטי עסקים.

"בזכות מהלכים אלה, היגיעה החברה להישגים עסקיים, טכנולוגיים ובטחונים יוצאי דופן, הטובים מיום הקמתה. החברה רשמה רווחיות שיא בשנת 2019, ועל אף משבר הקורונה, הגיעה לתוצאות שיא כספיות גם בשנת 2020. תוצאות אלה מלמדות על איתנותה העסקית והפיננסית של החברה, על ההון האנושי המצוין שלה, ועל הצלחת האסטרטגיה החדשה. לצד השאיפה למצוינות עסקית, לא איבדנו את המצפן הערכי, ודאגנו לשמר את יתרונה הביטחוני והאיכותי של מדינת ישראל".