לקראת הנפקת תע״א: מבקר המדינה ״בוחן את הסיכונים״

אנגלמן הודיע כי הוא מבקש לוודא השארת ערך למדינה ולציבור בתהליך ההנפקה. ההחלטה על הנפקת המניות התקבלה בחודש נובמבר האחרון, והחברה מוסרת כי מדובר במהלך שיתרום לביטחון הלאומי של מדינת ישראל 

שיגור טיל החץ 3. צילום: מתוך אתר האינטרנט של תעשייה אווירית

לקראת הנפקת מניות התעשייה האווירית, מבקר המדינה מתניהו אנגלמן הודיע כי הוא בוחן את הסיכונים העולים מתוך הדוחות הכספיים על מנת לוודא "השארת ערך למדינה ולציבור בתהליך ההנפקה".

בחודש נובמבר האחרון אישרה ועדת שרים להפרטה, בראשות שר הדיגיטל דוד אמסלם, מהלך של הנפקת מניות מיעוט התעשייה האווירית – צעד אותו החלה רשות החברות לקדם לפני כ-25 שנים. על פי הודעת החברה, מדובר במהלך האסטרטגי שיתרום לביטחון הלאומי של מדינת ישראל הן בפן הכלכלי והן בפן הביטחוני, וכן יתרום לקידום שוק ההון.

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, ושר הביטחון, בני גנץ, תמכו במהלך ההנפקה, שהובל על ידי מנהל רשות החברות הממשלתיות ינקי קוינט, יו"ר דירקטוריון התעשייה האווירית, הראל לוקר ומנכ"ל משרד הביטחון אמיר אשל.

שר הביטחון גנץ מסר כי הוא ״מברך על ההחלטה שהתקבלה לאחר עבודת מטה נרחבת תוך כדי שהבאנו לאיזון בין הצורך לקדם את התעשייה האווירית והתנהלותה העסקית מול השווקים בעולם, ובין השמירה על יכולותיה והאינטרסים הביטחוניים של מדינת ישראל והאמצעים שברשותה״.

אולי יעניין אותך גם

צילום: תעשייה אווירית

ברק 8 – ההיסטוריה הלא כתובה

מדוע המספר 8? איזה ׳חתול שחור׳ עבר בין תעשייה אווירית לרפאל? ומהו החשש של חיל הים מפני חיילות האוויר של מצרים וסוריה? כל הפרטים במאמר מיוחד של ד״ר אייל פינקו