הודלף: גרסת Windows להתקנים דלי ביצועים

גרסת פיתוח של Windows Core Polaris הודלפה לרשת וחשפה כי מיקרוסופט מפתחת מערכת הפעלה להתקנים דלי ביצועים 

bigstock

גרסת פיתוח של Windows Core Polaris הודלפה ברשת והוכיחה כי מיקרוסופט מפתחת באופן פעיל את מערכת ההפעלה המיועדת למכשירים בעלי ביצועים נמוכים. לאלה שלא היו מודעים לכך, מיקרוסופט עבדה בחשאי על גרסה מודולרית של פלטפורמת Windows ששמה הקוד "Windows Core OS". 

עם מערכת ההפעלה Windows Core, מיקרוסופט תכננה להציע גרסאות שונות של Windows לטלפונים, מחשבים עם מסך כפול והתקנים שונים. מיקרוסופט יצרה בתחילה שתי גרסאות של Windows - אנדרומדה למכשירים ניידים ופולאריס למחשבים ניידים מסורתיים.

פולריס נבנתה עבור מכשירים דלי משאבים והיא הייתה אמורה להחליף את חלונות 10 במצב S כדי לקחת את הרעיון של מערכת הפעלה מוגבלת לחנות צעד אחד קדימה. פולריס נחשבת גם כניסיון הראשון של מיקרוסופט להסיר את כל האלמנטים המסורתיים של Windows, כמו לוח הבקרה.

בסופו של יום, מיקרוסופט ביטלה את שתי גרסאות הפיתוח, והחליפה אותן במערכת Windows 10 שצפויה להיות מושקת באביב הקרוב, ותפנה למשתמשים מזדמנים עם גרסת UWP חדשה של סייר הקבצים ותפריט התחלה סטטי שיקלו על הניווט למי שלא אוהב אריחים חיים.

אולי יעניין אותך גם

אמיר פרמינגר, סמנכ"ל מחקר, קלארוטי. צילום: קרן מזור

קלארוטי משיקה את קבוצת מחקר הסייבר Team82

חושפת בדוח חדש חולשות אבטחה קריטיות בפלטפורמות מבוססות ענן לניהול ICS, שאותרו בשירות מבוסס ענן של ספקית האוטומציה CODESYS ובפלטפורמת בקרי אוטומציה של חברת WAGO