מוביוס תספק מושבי נהג לנגמ"ש "איתן"

מושבי החברה משמשים במשאיות לוגיסטיות, טנקי מערכה עיקריים, רק"מי חי"ר, נגמ"שים, כלי רכב משוריינים מוגני-מיקוש  וכלי רכב משוריינים קלים

נגמ״ש ״איתן״. צילום: משרד הביטחון

חברת מוביוס (Mobius) הישראלית, המתמחה בתכנון, פיתוח ויצור מערכות מצילות חיים וסופגות אנרגיה ((EA לכלי רכב צבאיים, הודיעה השבוע כי צה"ל בחר להתקין את מערכות המיגון ומושבי הנהג מתוצרתה בנגמ"ש 8x8 החדש "איתן".

לדברי החברה, פתרונות הצלת החיים המובילים שלה מציעים הגנה מפני פיצוץ למגוון רחב של פתרונות ישיבה, לכל עמדות הצוות – מושבי המפקד, התותחן,  הנהג והחיילים. מושבי החברה משמשים במשאיות לוגיסטיות, טנקי מערכה עיקריים, רק"מי חי"ר (ICV), נגמ"שים (APC), כלי רכב משוריינים מוגני-מיקוש (MPV, MRAP) וכלי רכב משוריינים קלים.

המושבים תמכים במגוון משקלים היושבים עליהם, ונועדו לענות על כל הגדלים של היושבים עליהם – מנשים סביב אחוזון 5 במשקל, ועד לגברים בתחום אחוזון המשקל ה-95 הכבד. פתרונות ייחודיים אלה הוכחו כיעילים ביותר בסביבות לחימה, ומהווים את המערכת הנבחרת עבור משתמשים רבים בארה"ב, בריטניה, ישראל, קנדה, איטליה, ספרד ומדינות אחרות.

אולי יעניין אותך גם

BIGSTOCK/Copyright: AndreyPopov

המחיר האמיתי של מתקפות כופרה

מסקר שערכה חברת סייבריזן עולה כי 50% מהחברות חוו תקיפה כופר בשנה האחרונה, 46% מהארגונים ששילמו את הכופר לא קיבלו את המידע חזרה בשלמותו ו 80% מארגונים שהחליטו לשלם חוו מתקפה נוספת