בלוגרים רוסיים חדרו למפעל לייצור מטוסי קרב במוסקבה

הם הצליחו לחדור למפעל דרך פתח פרוץ בגדר, עברו ממבנה למבנה מבלי שאיש הבחין בהן, כולל לאורך קו הרכבה של מטוסים

בלוגרים רוסיים חדרו למפעל לייצור מטוסי קרב במוסקבה כמו מיג-29, לצלם מספר רב של חלקי מטוסים ומטוסים שלמים שכנראה לא נעשה בהם שימוש. DEFENSE BLOG מדווח כי בלוגר רוסי, שכינויו דן סטוק, פרסם בכלי תקשורת במערב צילומים וסרטוני וידיאו שבהם נראים הוא וחבריו חודרים למפעל מטוסים במוסקבה שבו ייצרו מטוסי קרב מיג-29 וכן את מטוס האימונים MIG-AT, המשמש גם כמטוס תקיפה קל.  

הם הצליחו לחדור למפעל דרך פתח פרוץ בגדר, עברו ממבנה למבנה מבלי שאיש הבחין בהן, כולל לאורך קו הרכבה של מטוסים, ולא נתקלו באנשי ביטחון או עובדים במפעל. בצילומים נראים בין היתר תריסר חלקי ראדום  של מטוסי קרב מיג-29, העשויים חומר פלסטי מיוחד חוזק בזכוכית. 

בראשית 2020 דיווח THE DRIVE כי גנבים הצליח לחדור ולגנוב ציוד מתוך מטוס השייך לחיל החלל הרוסי, כלי טיס נדיר מדגם איליושין IL-MAXDOME שנחשב למטוס פיקוד אסטרטגי במקרים של סכסוך גרעיני. הדבר אירע בשדה תעופה בדרומה של רוסיה. 
 

אולי יעניין אותך גם

המפגש בחברת ״אברא״. השמאלית ביותר: מייסדת עמותת לוטוס, מייסא חלבי-אלשיך, לצד קרן עמר מחברת אברא. צילום: יח״צ, באדיבות החברה

חברת אברא מסייעת לצעירות מהמגזר הדרוזי לעבוד כמפתחות בתעשיית ההייטק

הנשים כולן בוגרות קורס פיתוח תוכנה מרוכז של עמותת לוטוס, שמטרתה ״להביא את הנשים הדרוזיות לעצמאות כלכלית דרך ההיי-טק, מבלי להפר את המסורת״, כך על פי המייסדת