חה״א האוסטרלי: מטוסי F-35 הוכרזו כבעלי כשירות מבצעית

בכך, הופכת אוסטרליה למדינה השביעית בעולם הממבצעת את מטוסי ה-F-35 שלה. מנכ״ל לוקהיד מרטין אוסטרליה: הדבר מכניס את אוסטרליה לעידן חדש ומשנה משחק

צילום: מתוך אתר חיל האוויר האוסטרלי

אוסטרליה הכריזה על כשירות מבצעית ראשונית (IOC) למטוסי החמקן F-35A שברשות חיל האוויר המלכותי שלה. שרת ההגנה לינדה ריינולדס, והשרה לתעשיות הביטחוניות מליסה פרייס, הכריזו בקנברה על הכשירות המבצעית. בכך, הופכת אוסטרליה למדינה השביעית בעולם הממבצעת את מטוסי ה-F-35 שלה.

מנכ"ל לוקהיד מרטין אוסטרליה, ג'ו נורת', אמר כי הדבר מכניס את אוסטרליה לעידן חדש המעניק לחיל האוויר שלה יכולות חדשות "משנות משחק" להגנה הלאומית של המדינה. כל הגורמים המעורבים ציינו את התרומה המיוחדת של יכולות המטוסים – החיישנים הייחודיים, טכנולוגיות התצפית ויכולות ייצור תמונת מצב ותמונת קרב בזירת לחימה עבור כוחות אוויר, ים ויבשה.

יותר מ-600 מטוסי F-35 טסים היום מ-26 בבסיסים ברחבי העולם. 1,200 טייסים ועשרת אלפים טכנאים הוכשרו להטיסם ולטפל בהם. חיל האוויר האוסטרלי מפעיל כיום 33 מטוסי חמקן שכבר צברו קרוב ל-8,900 שעות טיסה שביצעו 45 טייסים, בסיוע 600 אנשי תחזוקה.

אולי יעניין אותך גם

הטלפונים החדשים של זום. קרדיט צילום: באדיבות החברה

זום משיקה שירותי טלפוניה בישראל

שירות ה-Zoom Phone, שכבר מוצע בעשרות מדינות, מאפשר ללקוחות להשתמש באפליקציה אחת מאוחדת לצורך שיחות טלפון, פגישות וידיאו וצ׳אט