תאילנד מייצרת מרגמות חכמות על בסיס טכנולוגיה של אלביט

עד עתה נרכשו 22 מרגמות מסוג זה וההזמנה הנוספת כוללת 12 מערכות וצפויה להתבצע במהלך שנת 2021
 

תאילנד מייצרת מרגמות חכמות על בסיס טכנולוגיה של אלביט

 

M361 ATMM self propelled 120 mm mortar launcher (photos : TAF)
 

התקשורת הצבאית התאית מדווחת כי בכוונת צבא תאילנד לרכוש כמות נוספת ושלישית של מרגמות נישאות על משאית מסוג M361 ATTM שמקורן במערכת מרגמותSpear  מתוצרת אלביט מערכות. צבא תאילנד כבר רכש 10 מרגמות כאלו בשנת 2019 ו-12 נוספות בשנת 2020. ההזמנה השלישית כוללת 12 מערכות וצפויה להתבצע במהלך שנת 2021. 

כפי שדווח בישראל דיפנס, בסוף שנת 2017 חשף משרד הביטחון של תאילנד מערכת חדשה בשם Autonomous Truck Mounted Mortar (ATTM) הכוללת משאית עם מרגמה 120 מ"מ אוטונומית של אלביט מערכות (Spear). מדובר בשיתוף פעולה בין משרד הביטחון התאילנדי ואלביט.

המערכת המכונה בקיצור ATMM, פותחה במיוחד על מנת לספק תמיכה באש ליחידות חי"ר. מערכת ATMM מבוססת על משאית צבאית 4x4  המיוצרת על ידי החברה ההודית TATA ומצוידת בפלטפורמת מטען חדשה עם עובי של 7 מ"מ ומסוגלת לשאת את מערכת המרגמה  Spear בקליבר 120 מ"מ. למערכת ATTM  יש צוות של ארבעה והיא יכולה להיות מוכנה לירי תוך פחות משתי דקות. למרגמה טווח ירי מקסימלי של 6.5 ק"מ וקצב ירי של 10 פגזים לדקה.

אולי יעניין אותך גם

Kobi Gidon/GPO

שליח פוטין לסוריה: מוסקבה מתנגדת ל"צעדים כוחניים" כנגד פעילותה של ישראל

פוטין שלח את אלכסנדר לאברנטייב ליישר את אסד לפי קווי הקרמלין. בהקשר הישראלי, לאברנטייב הבהיר לאסד שלא יגיב על פעולות ישראליות ורוסיה תטפל בזה מול ירושלים. כמו גם, הוא הזהיר את האיראנים מתגובה נגד מטרות אמריקאיות בסוריה