קבלן ביטחוני יפני נפרץ: חשש שמידע נגנב 

חברת קוואסאקי המספקת צוללות ומטוסים לצבא היפני נפרצה ביוני השנה. כעת החברה מדווחת כי ייתכן ומידע ביטחוני זלג 

By 防衛装備庁(ATLA) - 防衛装備庁ホームページhttp://www.mod.go.jp/atla/research/kaihatsusoubi/C-2.html, CC BY 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=52258341

חברת קוואסאקי תעשיות כבדות בע"מ אמרה ביום שני כי ייתכן שנתונים מסוימים נפרצו כתוצאה מגישה לא מורשית לשרת ביפן. ייתכן כי הפריצה מכוונת למידע הקשור למוצרי ביטחון של החברה המייצרת מטוסים וצוללות עבור משרד הביטחון היפני.

קוואסאקי מסרה כי מצאה גישה לשרת באמצעות נתיב דרך חברות בתאילנד במהלך ביקורת מערכת ב -11 ביוני השנה, ואישרה אפשרות לדליפת נתונים. זיהוי מנהל המערכת והסיסמה של המערכת המקומית של החברה נגנבו, אמרה החברה. הגישה מחוץ לחברה החלה בספטמבר 2019, לכל המאוחר, כך על פי החברה.

חקירה של קוואסאקי גילתה גם גישה בלתי חוקית דרך חברות באינדונזיה, בפיליפינים ובארצות הברית. קוואסאקי מסרה כי היא כבר חיזקה את אבטחת המידע שלה. על פי נתוני החברה, לא נמצאה גישה בלתי מורשית מאז אוגוסט השנה. "אנו מתנצלים מאוד על שגרמנו צרות ודאגות", אמרה קוואסאקי בהצהרה.

 

אולי יעניין אותך גם

ביידן ופוטין בז׳נבה, אתמול. צילום: Sergei Boylev/TASS via REUTERS

פוטין: אנו שומרים על אינטרסים. ביידן: לא היה רגע של ׳׳קומבאיה״

החיבוק שלא היה, האיומים לגבי ההתעצמות הסינית ומתקפות הסייבר, והתשובה לשאלה "מי באמת הרוצח בינינו" - עיקרי הדברים ממסיבות העיתונאים הנפרדות של ג׳ו ביידן וולדימיר פוטין