כשירות מבצעית: צה"ל פותח במבצע חיסונים לכלל הצבא

ראש המטה הכללי, רב-אלוף אביב כוכבי, התחסן במנת החיסון הראשונה

צילום: דובר צה"ל 

היום (א׳) ראש המטה הכללי, רב-אלוף אביב כוכבי, התחסן במנת החיסון הראשונה מבין שתי המנות הנדרשות נגד נגיף הקורונה. הרמטכ״ל הינו הראשון שמתחסן בצה״ל וחיסונו מהווה את יריית הפתיחה למבצע החיסונים אשר יתקיים בהובלת חיל הרפואה החל מתחילת שבוע הבא.

מדברי ראש המטה הכללי, רב-אלוף אביב כוכבי:״בשנה האחרונה צה״ל עושה כל שביכולתו לשמור על כשירות מבצעית ורציפות תפקודית שתאפשר לו לבצע את משימותיו לצד שמירה על בריאות משרתי צה״ל. מבצע החיסונים שיחל בימים הקרובים הוא בשורה אמיתית שמקדמת את החזרה לשגרה במדינת ישראל ובצה״ל. אני קורא לכלל מפקדי וחיילי צה״ל להתחסן ולהוות דוגמא אישית גם בנושא חשוב זה״.

במסגרת המבצע, אגף הטכנולוגיה והלוגיסטיקה יהיה אמון על הפעלתם של 17 מתחמים מרחביים בפריסה ארצית אשר ייפתחו באופן הדרגתי ובהלימה להתקדמות המבצע. החל מהיום, מרכז ההספקה האחוד יתחיל בעבודת ארגון ואריזת ציוד רפואי שינופק למתחמים המרחביים.

בכל מתחם ינכחו צוות חובשים אשר יהיו אמונים על נתינת החיסון, אחות מוסמכת שתפקח על התהליך, צוות רפואי שיעניק עזרה ראשונה במקרה הצורך ועובדי מנהלה שיהיו אחראים על ארגון המתחם וקליטת החיילים אשר מגיעים להתחסן. כשלושה שבועות לאחר קבלת המנה הראשונה, יקבל המתחסן זימון למכשיר הנייד, לטובת קבלת מנה נוספת. כשבוע לאחר קבלת המנה השנייה המטופל יוגדר כמחוסן. 

אולי יעניין אותך גם