חברת BAE מציגה טנק קל חדש עם הכנה למערכת 'חץ דורבן' 

הטנק כולל, בין היתר, תותח בקליבר 105 מ"מ, יכולות מודעות מצבית 360 מעלות, אפשרות להצנחה ממטוס תובלה C-17 והגנה אקטיבית

טנק קל תחת הפרויקט Mobile Protected Firepower, הוצג על ידי חברת BAE עם מערכת הגנה אקטיבית מסוג 'חץ דורבן' של אלביט. כך לפי פרסום של ronkainen7k15. הטנק הקל אמור להיות חלופה לנגמ"ש הM-113. ההצטיידות של צבא ארה"ב ברק"מ צפויה החל מ2025. 

הטנק כולל, בין היתר, תותח בקליבר 105 מ"מ, יכולות מודעות מצבית 360 מעלות, אפשרות להצנחה ממטוס תובלה C-17. חברת BAE מתחרה עם General Dynamics על הפרויקט. ש"הצבא האמריקני מתכנן לבנות 504 טנקים קלים שילוו כוחות מוטסים ויחידות חי"ר קלות אחרות, אשר חסרים את המנגנון הלוגיסטי לתמוך באברמס M1 המסיבי ולעתים קרובות נדרשים לפרוס במהירות על ידי מטוסים", כותבים באתר breakingdefense. כאמור, האספקה תתחיל ב2025 עם הודעה על הזוכים עד 2022. 

בפרסום באתר צבא ארה"ב, נכתב כי "נכון לעכשיו לצוותי לחימה בחטיבת חי"ר של הצבא (IBCT) לא מוקצה רכב קרבי המסוגל לספק יכולת אש ניידת, מוגנת, ישירה ופוגענית. כדי למלא את פער היכולות הצבא משתמש בגישת רכישה חדשנית ותחרותית כדי לספק ל- IBCT פלטפורמות קטלניות אורגניות כדי להבטיח תאימות מול איומים עדכניים."

אולי יעניין אותך גם

ביידן ופוטין בז׳נבה, אתמול. צילום: Sergei Boylev/TASS via REUTERS

פוטין: אנו שומרים על אינטרסים. ביידן: לא היה רגע של ׳׳קומבאיה״

החיבוק שלא היה, האיומים לגבי ההתעצמות הסינית ומתקפות הסייבר, והתשובה לשאלה "מי באמת הרוצח בינינו" - עיקרי הדברים ממסיבות העיתונאים הנפרדות של ג׳ו ביידן וולדימיר פוטין