פעם שלישית ברצף: סעודיה מקצצת בתקציב הביטחון 

"נקודת המפתח היא שזו השנה השלישית ברציפות בה קוצצו ההוצאות, המציגות את העומס הכספי של סעודיה", כותב העיתונאי Craig Caffrey בפרסום 

State Department photo by Ron Przysucha/ Public Domain

פרסום של Craig_Caffrey חושף כי סעודיה מקצצת את תקציב הביטחון שלה, ככל הנראה, עקב לחץ פיננסי. "תקציב 2021 של סעודיה כולל קיצוץ של 3.8% בהוצאות הביטחון, כלומר התקציב הצבאי יירד מ -48.5 מיליארד דולר בשנת 2020 ל -46.7 מיליארד דולר בשנה הבאה ויחזיר את תקציב הביטחון לרמות 2013", נכתב בפרסום. 

"נקודת המפתח היא שזו השנה השלישית ברציפות בה קוצצו ההוצאות, המציגות את העומס הכספי של סעודיה. בפעם האחרונה היו קיצוצים מתמשכים כל כך בהוצאות הביטחון באמצע שנות השמונים, כאשר מחירי הנפט סבלו מהתמוטטות דומה מהשיאים ההיסטוריים.

"הקיצוצים משאירים מעט מאוד מקום להוצאות רכש ויישום מבצעים. אולי 65% ומעלה מהתקציב מושקעים כעת לטובת כוח אדם. סעודיה תממן תמיד דרישות דחופות אם הן קריטיות לביטחון המדינה, אך תצפה לעיכובים רבים יותר ברכישות 'נחמד שיש'." 

 

אולי יעניין אותך גם

הקרב על נשיאות איראן: אחמדיניג׳אד מלכלך על המודיעין האיראני

מדוע אחמדיניג'אד מלכלך על המודיעין האיראני? ובכן, כי חסמו את דרכו להבחר פעם נוספת כנשיא איראן. ד״ר רז צימט, מומחה לפוליטיקה איראנית: ״אחמדיניג'אד פותח את הפה על המשטר מאז 2013. מהימנות דבריו מוטלת בספק״