אלביט תשדרג מטוסים של חיל האוויר הרומני

אלביט מערכות זכתה בחוזה בהיקף של 27 מיליון דולר לשדרג את מטוסי ה-IAR-99 של חיל האוויר הרומני

צילום: אלביט

אלביט מערכות הודיעה כי זכתה בחוזה בהיקף של כ-27 מיליון דולר מהחברה הרומנית Avioane Craiova S.A. עבור השלב הראשון של התוכנית לשדרוג דגם הבסיס של מטוסי האימון מסוג IAR-99 של חיל האוויר הרומני. החוזה יבוצע במהלך תקופה של ארבע שנים ויכלול גם תמיכה לוגיסטית.

במסגרת החוזה, אלביט מערכות תספק לדגמי הבסיס של מטוס ה- IAR-99מערכות אוויוניקה מתקדמות מערכות אימון חי מסוג Embedded Virtual Avionics  וכן יכולות סיוע אווירי ויכולות אוויר-אוויר. שדרוג טכנולוגי זה יאפשר מעבר אפקטיבי של טייסי חיל האוויר הרומני להטסה של מטוסי קרב מתקדמים כמו ה-F-16. 

יורם שמואלי, מנכ"ל כלי טיס באלביט מערכות, אמר: "אנו גאים לספק תמיכה מתמשכת לחיל האוויר הרומני. תוכנית שדרוג זו הנה בהמשך למגוון טכנולוגיות שסופקו על ידי אלביט מערכות לחיל האוויר הרומני בשיתוף פעולה עם חברות רומניות, ביניהן שדרוגים בהיקפים נרחבים למטוסים וכן אספקת יכולות מתקדמות למסוקים". 
 

אולי יעניין אותך גם

מימין: מנכ״ל מיינסט אבי ורשבסקי, חבר בורד מטח ולשעבר ראש הרשות לחדשנות אהרון אהרון, המדענית הראשית לשעבר ארנה ברי, ומנכ״ל מטח יוסי בידץ מנכל מטח. צילום: ספי שלוי

תכירו: אלה הם ששת מיזמי האד-טק החמים של השנה

תכנית MindCET Ignitet הציגה את המוצרים החדשניים שיעצבו את עולם החינוך החדש, בתום תהליך מו״פ ממושך – מסביבת למידה מעודדת בחירה ועד ליומן דיגיטלי המסייע לחוסן הנפשי