דיווח: נחשפו פרטי חיילי צה"ל - בגלל יישום הקורונה 

רן בר זיק, חוקר אבטחת מידע ישראלי, חשף כשל באפליקצית מעקב הקורונה של הצבא שהביא לחשיפת פרטים אישיים של חיילים בצה״ל

אילוסטרציה. צילום: דובר צה"ל

רן בר זיק, חוקר אבטחת מידע ישראלי, מפרסם כי מצא פרצת אבטחה באפליקצית מעקב הקורונה של הצבא שחשפה את כל פרטי החיילים בצה״ל. "אז הנה הסיפור: שמות מלאים ותעודות זהות של כל חיילי צה״ל בסדיר ובקבע היו חשופים ברשת. לגמרי. בניגוד לפרשת שירביט, האייטם הזה לא יגיע לראש החדשות, לא תראו פולואפים מאמצעי תקשורת", כותב בר זיק. 

"דיונים באולפנים או לחץ והיסטריה. מה קרה? באמצעות פירצה מגוחכת באפליקצית הקורונה, כל גורם שהוא היה יכול להוריד בנחת את הרשימה של כל החיילים: בסדיר, בקבע ובמילואים, עם מספרי הזהות שלהם ושמם המלא וגם גישה לדיווחי הקורונה שלהם. 

"למה דליפת המידע הזו, של מאות אלפי פרטי חיילים, לא תגיע לראש החדשות? כי מי שדיווח עליה זו לא קבוצת האקרים אלמונית בטלגרם שרוצה לסחוט כספים, אלא אני. מי שגילה, אגב, זה לא אני, זה חייל רגיל, שלא משרת ביחידה טכנולוגית כלל וחייב להיות אנונימי כי על גילויים כאלו נכנסים לכלא." 

התגובה של דובר צה״ל: "בבוקר זוהתה תקלה במערכת למילוי שאלון בריאות יומי בצה''ל בהיבט שמירת המידע. התקלה תוקנה לאחר מספר שעות."
 

אולי יעניין אותך גם

bigstock

דיווח: חברה הונגרית רוצה לרכוש שליטה בחלל תקשורת - ללא החובות של החברה

לפי מתווה העסקה, חברת התקשורת ההונגרית 4IG תקנה 51 אחוזים מחלל תמורת כ-66 מליוני דולרים. לחלל תקשורת חובות בסך של כ-430 מליוני דולרים באג״ח. אם העסקה תצא לפועל, הרוכשים החדשים לא יהיו מחוייבים בכלום לבעלי האג״ח