דיווח: בריטניה הולכת לספק יחיד במטוסי הביון החדשים 

כצפוי לפי פרסומים קודמים, משהב"ט בריטניה יתן את העסקה לחברות אמריקאיות ללא מכרז בינלאומי

By 대한민국 국군 Republic of Korea Armed Forces - 공중조기경보통제기, CC BY-SA 2.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=36991666

על פי דיווחים קודמים, בריטניה רוצה להחליף את מטוסי הביון הקיימים שלה, כאשר משרד הביטחון הבריטי עדיין לא החליט האם הוא יוצא למכרז או בוחר במסלול ספק יחיד. ובכן, לאחרונה פרסם העיתונאי Tony Osborne כי בסופו של דבר, הבריטים נותנים את העסקה לבואינג בספק יחיד. מדובר בהחלפה של מטוסי E-3 Sentry.

בהקשר הישראלי, כתבנו על כך אשתקד, כי תעשייה אווירית רואה עצמה ספק אפשרי למטוסי ביון בריטים. ההחלטה של דאונינג 10 לדלג על מכרז בינלאומי ולגשת לספק יחיד בפרויקט שהיקפו כשני מיליארדי ליש"ט, תמוהה. בלשון המעטה. המטוסים שנבחרו על ידי הבריטים הם 737 של בואינג שיומרו לגרסת E-7 עם מכ"ם Mesa של חברת Northrop Grumman. 

העבודה תעשה על ידי החברות Marshall Aerospace ו- Defence Group וצפויה לשמר לפחות 200 משרות בתעשייה הביטחונית הבריטית. ההסכם כולל גם תחזוקה למשך 20 שנים למטוסים. 

 

אולי יעניין אותך גם

טקס חתימת הסכם שיתוף הפעולה (ד"ר שלומי קודש, מנהל המרכז הרפואי סורוקה סמנכ"ל התעשייה האווירית ומנכ"ל אלתא, יואב תורג'מן) קרדיט צילום: התעשייה האווירית

סורוקה מרכז רפואי אוניברסיטאי והתעשייה האווירית מקימות מרכז חדשנות לפיתוח טכנולוגיות רפואיות

במסגרת שיתוף הפעולה טכנולוגיות מהתחום הביטחוני יוסבו לתחום הרפואי