הצי האמריקני מפתח רחפן שישוגר מתוך צוללת

הרחפן ישוגר מתוך צינור שיגור ויהווה הארכה של הפריסקופ לתמונת שטח מלאה יותר 

Anti-submarine Warfare Training aboard McCain, by PO2 Markus Castaneda, identified by DVIDS

הצי האמריקני מתכנן מערכת נשק חדשה: רחפן שישוגר מצוללת במעמקי הים ויוכל לספק לצוות הצוללת מידע מודיעיני ותצפית ארוכת טווח, וכך להאריך את היכולת המבצעית. פיקוד מערכות הים של הצי והמשרד לפיקוח על ייצור נשק פרסמו מסמך הזמנה לקבלת אינפורמציה לפיתוח SLUAS, "מערכת אווירית בלתי  מאויישת המשוגרת מצוללות". הצי סבור שרחפן ישלים שתי מערכות מתקדמות הנמצאות ברשות צוללות, והן טילי שיוט וטורפדו מתקדמים.

אשר לרחפן, הוא ישוגר מתוך צינור שיגור המשגר בדרך כלל מצופים, נורים ואמצעי נגד אלקטרוניים. אחרי השיגור הרחפן יפרוס כנפיים ויוכל לפעול כשעה בתור עיניים ארוכות טווח לצוללת. הטווח הנדרש גדול בהרבה מטווח הראייה מפריסקופ של צוללת שקועה במים. 

לרחפן אמורות להיות יכולות אלקטרו-אופטיות ועיבוד מידע על מטרות, ולפי דרישות הצי עליו להיות מצוייד בערוץ תקשורת מוצפנת רב עוצמה. בצי מסבירים כי בכל צוללת בצי האמריקני יש צינור שיגור כזה, ולכן לא יהיה קושי לשגר רחפן שיוכל לקיים  קשר עם צוות הצוללת המשגרת ועם כלי שיט וגורמים נוספים בזירה הימית, וכך לספק טווחי ראייה ותצפית גדולים. 

אולי יעניין אותך גם

ראש ממשלת איטליה, מריו דראגי. צילום: REUTERS/Remo Casilli/File Photo

איטליה מקימה סוכנות סייבר לאומית

״רמת המעורבות הרוסית ברשת הפכה למדאיגה ביותר״ אמר ראש הממשלה, מריו דראגי. שר החדשנות הזהיר כי 95% משרתי המנהל הציבורי אינם מאובטחים דיים