בשל פעולות סין בהונג קונג, צפויה ארה״ב להטיל עוד סנקציות

מדובר בסנקציות אישיות נגד פקידי ממשל, עקב תפקידם לכאורה בפסילת חברי אופוזיציה בהונג קונג. דוברת משרד החוץ הסיני: ״סין מגנה בחריפות את התערבות ארה״ב בענייני הפנים שלה״

מחוקקים פרו-דמוקרטיים בהונג קונג מאיימים בהתפטרות, בחודש שעבר. צילום: REUTERS/Tyrone Siu

ארה״ב מתעתדת להטיל סנקציות על לפחות תריסר פקידי ממשל סינים בשל תפקידם לכאורה בפסילת חברי אופוזיציה בהונג קונג, כך על פי דיווח בלעדי של סוכנות הידיעות רויטרס. הסנקציות צפויות להתמקד באמצעים כמו הקפאת נכסים והגבלות כספים שונות, וכן לכלול לפחות כמה פקידים בהונג קונג, נוסף על סין היבשתית.

בחודש שעבר, הרחיקה הממשלה הפרו-סינית בהונג קונג ארבעה חברי אופוזיציה מבית המחוקקים, לאחר שהפרלמנט הסיני העניק לרשויות העיר סמכויות נוספות לבלימת עימותים ומחלוקות. המהלך הוביל להתפטרות המונית של חברי אופוזיציה נוספים.

שבועות ספורים לפני שהוא עוזב את הבית הלבן, ממשיך טראמפ ללחוץ על סין בכל הכוח. רק בשבוע האחרון הודיעה ארה״ב על החלת מגבלות כניסה למדינה עבור חברי המפלגה הקומוניסטית הסינית ובני משפחותיהם, ומחלקת המדינה האמריקנית מפרסמת חדשות לבקרים הודעה רשמית בנוגע להטלת סנקציות על חברות, ארגונים, אנשי עסקים ופקידים.

בתוך כך, בתדרוך תקשורת שנערך בבייג׳ינג אמרה דוברת משרד החוץ הסיני, הואה צ׳ון-יינג, כי ״סין תמיד התנגדה בתוקף וגינתה בחריפות את התערבות ארה״ב בענייני הפנים שלה, באמצעות נושא הונג קונג״.

באוגוסט האחרון הטילה ארה״ב סנקציות אישיות על קארי לאם, ראש הראשות המבצעת של הונג קונג, ועל עשרה בכירים נוספים בממשלה הפרו-סינית, בטענה שהם פועלים לחיסול התנועה הפרו-דמוקרטית בטריטוריה.   

אולי יעניין אותך גם

בתמונה: נשיא קרביין, ארז צור ועדי דולברג, מנהל חטיבת המודיעין (קרדיט- תעשייה אווירית)

ארה״ב: תעשייה אווירית וקרביין יספקו רשת סלולרית פרטית לתקשורת בשעת אסון

שיתוף הפעולה בין החברות יאפשר תקשורת אוטונומית בין גופי החירום לאזרחים כאשר הרשתות המסחריות קורסות