צבא גיאורגיה הצטייד במקלעים קלים

במסגרת עסקה זו, שממומנת ע"י ארה"ב ,יועצים אמריקאים יערכו קורס "אימון-למאמן" בן שבועיים עבור צוות של 15 חיילים גרוזינים מפיקוד ההכשרה והחינוך הצבאי (TMEC) של הצבא הגיאורגי

משרד ההגנה הגיאורגי ושגרירות ארה"ב בטיביליסי הודיעו במשותף על אספקת 600 מקלעים קלים מסוג M249 SAW לצבא הגיאורגי. במסגרת עסקה זו, שממומנת ע"י ארה"ב ,יועצים אמריקאים יערכו קורס "אימון-למאמן" בן שבועיים עבור צוות של 15 חיילים גרוזינים מפיקוד ההכשרה והחינוך הצבאי (TMEC) של הצבא הגיאורגי.

לאחר שיוכשרו, אותם חיילים גאורגים יאמנו צוותים מהפיקודים המזרחי והמערבי של צבא גיאורגיה. המדריכים האמריקאים מגיעים מהגדוד השלישי של אגד החי"ר 15 ויערכו את האימונים מטעם מפקדת ההדרכה של הצבא השביעי שבסיסה בגרמניה.

האתר Thefirearmblog.com מציין כי לאחר קריסת ברית המועצות ירשה גיאורגיה, כמו כל שאר המדינות הפוסט-סובייטיות, ארסנל נשק קל המורכב מנשק סובייטי. עם זאת, במהלך השנים האחרונות, גיאורגיה עברה בהדרגה לנשקים ומחסניות תקניים של נאט"ו המחליפים את הנשק והתחמושת הסובייטים/רוסיים. כפי שציין משרד ההגנה הגיאורגי, ציוד הצבא במקלעים החדשים "הוא חלק מתהליך שדרוג ומודרניזציה של חימוש וציוד, שמטרתו להגדיל את יכולות הצבא ואת יכולת הפעולה המשותפת עם מדינות שותפות".
 

אולי יעניין אותך גם

REUTERS/Thomas White/Illustration/File Photo/

ארה״ב ובנות בריתה מאשימות את סין בקמפיין ריגול גלובלי, סין תוקפת בחזרה

״במשך שנים, מדינה מסוימת במערב ניצלה לרעה את היתרונות הטכנולוגיים שלה לבצע האזנות ללא הבחנה״, נכתב בהצהרה הסינית. חרף הרטוריקה לא הושתו סנקציות על בייג׳ינג, מה שעורר לא מעט תהיות