צבא קולומביה רכש רובי גליל חדשים

רובה ה-ACE 23 הוא חלק מקו ה-ACE המיוצר על ידי  החברה המקומית Indumil תחת אישור ישראלי של חברת IWI מזה יותר מ-10 שנים

האתר Infodefensa.com מדווח כי משרד ההגנה הקולומביאני רכש רובי סער גליל ACE-23 מתוצרת החברה המקומית Indumil בשווי של יותר מ-10 מיליון דולרים לצבא הקולומביאני. העסקה כוללת גם אספקת רימונים ומשגרי רימונים 40 מ"מ מסוג MGL. ברכישה זו ממשיך הצבא בתהליך החלפת כל רובי גליל AR בקליבר 5.56x45 שבשירותו.

רובה ה-ACE 23 הוא חלק מקו ה-ACE המיוצר על ידי Indumil תחת אישור ישראלי של חברת IWI מזה יותר מ-10 שנים. הרובה הוא באורך של 975 מילימטרים (895 מילימטרים עם קת מקופלת), שוקל 3.44 קילוגרמים, עם טווחים יעילים של 300 עד 500 מטר ומערכת טעינה המופעלת באמצעות גז עם בריח מסתובב, המאפשר לו לירות עד 700 כדורים לדקה במהירות לוע קליע של 915 מטר לשנייה, עם מחסנית נשלפת מעוגלת בת 35 כדורים.

רובה זה מאופיין במשקל נמוך כתוצאה מהחלפת חלק מהחומר המתכתי בחומרים בעלי הרכב שונה, וכן התקנת כוונות רפלקטיביות יום/לילה Mepro 21 ו-Mor מתוצרת מפרולייט ושילוב חמש מסילות מסוג פיקטיני, המשפרות את דיוק הנשק, ומאפשרות לו להפחית את צריכת התחמושת בגלל יעילות הירי.    

אולי יעניין אותך גם

לוחמי חיזבאללה בטקס זיכרון למפקד כוח ״קודס״ של משמרות המהפיכ קאסם סולימאני, בגבול לבנון-ישראל, בחודש שעבר. צילום: REUTERS/Aziz Taher

רוחות מלחמה בצפון ושינויים במטה הכללי

איך גנץ מנקה שולחן? איך זה קשור לעסקאות הנשק הענקיות? איך משפיעות הבחירות גם על רוחות המלחמה בצפון? מה אפשר ללמוד מסבב המינויים במטכ"ל? ואיזה חייל באמת באמת נשכח? הטור השבועי של עמיר רפפורט, עם שאלות וגם תשובות