המרגל האיראני שנתפס ב2018 בגרמניה צפוי ל-20 שנות מאסר

המרגל האיראני שתכנן את הפעולה לפוצץ את עצרת "איראן החופשית", בפריס, ביוני 2018, עומד בפני אפשרות למאסר ממושך 

אסדולה אסדי כפי שתועד במהלך מעקב אחריו טרם מעצרו. ללא קרדיט. תמונה דרך express.co.uk

העלילה - פיצוץ בעצרת איראן החופשית בפריס ביוני. 30, 2018. בכנס באצטדיון וילפינט השתתפו 80,000 תומכי המועצה הלאומית להתנגדות איראן ומכובדים, כולל עורך דינו של טראמפ רודי ג'וליאני, ראש ממשלת קנדה לשעבר סטיבן הרפר וחברי פרלמנט בריטיים כולל טורי בוב בלקמן. נטען כי אסדולה אסדי, בן 48, העביר את חומר הנפץ מאיראן בטיסה מסחרית. 

עם זאת, התוכנית כבר נחשפה ואסאדי יכול כעת לעמוד בפני 20 שנות מאסר לאחר שהתובעים באנטוורפן סיפרו במשפט כיצד התרחשו האירועים בשנת 2018. אף שהיה מבחינה טכנית קונסול שלישי בשגרירות איראן בווינה, היה אסדי הקצין הבכיר ביותר במשרד המודיעין והביטחון באירופה מאז 2015.

לפי הדיון בבית המשפט, אסדי העמיד פנים שהוא יוצא לחופשה עם משפחתו כשפגש שני שותפים בפיצה האט בלוקסמבורג, יומיים לפני שהפצצה הייתה אמורה לצאת לדרך, והגיש להם את המטען. כך לפי פרסום של הexpress

התובעים אמרו כי אמיר סעדוני ואשתו נסימה נעמי, שנמצאים באנטוורפן, קיבלו 16,000 ליש"ט והוראות להפעלת הפצצה. לטענתם, הם היו אמורים למסור אותה לשותף שלישי, מרדד ארפאני, שילך לכנס. עוד עולה מהמשפט, כי הובטח לבני הזוג מענק הצלחה של 125,000 ליש"ט. עם זאת הם נעצרו כשנסעו לצרפת. התובעים מבקשים מאסר של 18 שנה לבני הזוג ו -15 עבור ארפני.

מפקד המרגלים, אסאדי, שטען כי יש לו חסינות דיפלומטית, נעצר על ידי המשטרה הגרמנית ב -1 ביולי, לפני שהיה מסוגל לחצות את הגבול חזרה לאוסטריה. כמעט 50 חברי פרלמנט ועמיתים קראו כעת לשר החוץ דומיניק ראב לסגור את השגרירות האיראנית בלונדון. הם הצטרפו ל -200 מחוקקים מ -19 מדינות אירופה שקראו לאיחוד האירופי ולבריטניה להגביר את המאבק בטרור האיראני.

פסק הדין של בית המשפט יינתן ב -22 בינואר.

[נשאיר לקוראים את המסקנה מי עקב וצילם את אסדי במהלך שהותו בלוקסמבורג.]

 

אולי יעניין אותך גם

ירון מורגנשטרן, מנכ״ל גלאסבוקס. צילום: באדיבות החברה

גלאסבוקס השלימה הנפקת מניות בבורסה לני״ע בתל אביב

החברה, הפועלת בתחום ניתוח ומיטוב חוויות משתמש בנכסים דיגיטליים, הונפקה לפי שיווי של 350 מיליון דולר לפני הכסף. מנכ״ל החברה: הגיעה העת שגם הציבור הישראלי ייהנה מפירות ההצלחה של ההייטק הישראלי