ספרד מראה עניין ברקטות של אלביט 

על פי הפרסום, הצבא הספרדי בוחן, בין היתר, גם יצרנים זרים כמו Avibras הברזילאית, אלביט הישראלית ו-Lockeed Martin האמריקנית

צילום: אלביט

במסגרת תכנית בניין הכוח Army's Force 2035, צבא ספרד מחפש רקטות מדויקות ארוכות טווח. לפי פרסום של defensa, מדובר בטווחים שבין 40-300 ק"מ. זמני ההטמעה שרוצה משרד הביטחון הספרדי קצרים מאד, ומדובר בשלוש שנים מרגע ההזמנה עד לפריסה מבצעית בשטח. כלומר, מדובר במוצר סדרתי יחסית שדורש מעט פיתוח. 

על פי הפרסום, הצבא הספרדי בוחן, בין היתר, גם יצרנים זרים כמו Avibras הברזילאית, אלביט הישראלית ו-Lockeed Martin האמריקנית. לצדן, קבוצת חברות ספרדיות בראשות Expal Systems נתנה הצעה לממשלה הספרדית. 

בין החברות הספרדיות שפועלות יחד עם Expal Systems ניתן למנות את Instalaza, מומחית לראשי קרב והנעה. Tecnobit, בעלת ניסיון עם טיל הספייק של רפאל וסימולטורים. Iveco מומחית לאינטרגרציה. Escribano Mechanical & Engineering ו- Everis ADS שפיתחו מערכות הכוונה מדויקות עבור רקטות ארטילריה וכן SasCorp, אשר תתרום את יכולות ההדמיה.Expal תהיה אחראית על פיתוח הרקטות ושילובן בפלטפורמה, תוך מתן תמיכה בהנדסת מערכות. 

 

אולי יעניין אותך גם

BIGSTOCK/Copyright: AndreyPopov

המחיר האמיתי של מתקפות כופרה

מסקר שערכה חברת סייבריזן עולה כי 50% מהחברות חוו תקיפה כופר בשנה האחרונה, 46% מהארגונים ששילמו את הכופר לא קיבלו את המידע חזרה בשלמותו ו 80% מארגונים שהחליטו לשלם חוו מתקפה נוספת