חוק האינטרנט המהיר לפריפריה עובר לכנסת

שר התקשורת, יועז הנדל: ״לפנינו משימת החקיקה בכנסת. אני שמח שהפקק נפתח"

צילום: משרד התקשורת

חוק האינטרנט המהיר לפריפריה (מתווה הסיבים) עבר בועדת שרים לחקיקה. החוק יבטיח להקמת תשתיות אינטרנט מהיר במקומות בהם אין כדאיות כלכלית לפרוס סיבים אופטיים  (יישובי הספר, יו״ש והמגזר הכפרי והערבי) - בעזרת קרן ממשלתית שתוקם מכספי חברות התקשורת. זאת בהמשך ובמקביל לפריסה באזורי כדאיות כלכלית.

ההחלטה בנושא זה עברה בממשלה, ובעוד פרישה באיזורים כדאיים כלכלית מתבצעת והחברות פורשות באופן מואץ, הרי שהתזכיר יאפשר את הקמת הקרן שתממן את פרישת האיזורים שאינם כדאיים כלכלית. השלמת המהלך מהלך החקיקה תהפוך את ישראל למדינה עם תשתיות אינטרנט מתקדמות ומהירות, תתרום להאצתו של המשק הישראלי בצורה דרמטית ותוביל לצמיחה בתמ״ג ושוק התעסוקה.

שר התקשורת, יועז הנדל: ״לפנינו משימת החקיקה בכנסת. אני שמח שהפקק נפתח, עכשיו זה מרוץ נגד השעון כדי להביא תשתיות אינטרנט מתקדמות לתושבי ישראל. הגיע הזמן שנדביק את הפער ונפרוש תשתיות תקשורת מתקדמות בכל רחבי הארץ - במרכז, באיוש, בפריפריה, בגבולות ובמגזר הערבי. אני מודה לשרים ישראל כ"ץ ודודי אמסלם על שיתוף הפעולה לטובת אזרחי ישראל. 

״תשתיות תקשורת הן מנוע צמיחה אדיר לשוק התעסוקה ולתמ״ג. הן מאפשרות עבודה ולימודים מרחוק ומאפשרות תנאי חיים מתקדמים בפריפריה. בדגש על האזורים המרוחקים והמאתגרים ביותר - גבולות המדינה. מעוטף עזה, חולות חלוצה, גבול מצרים, הערבה, הבקעה, ים המלח,עמק הירדן, רמת הגולן וגבול הצפון. קו המחרשה וקו הסיב הם קו הגבול״.

אולי יעניין אותך גם

באדיבות מכון בן-גוריון לחקר ישראל והציונות באוניברסיטת בן-גוריון בנגב ויד יצחק בן-צבי

כיצד התפתח המיתוס על יחידה 101?

מבוסס על מחקרה של ד"ר אפרת זקבך, הספר החדש "אגדה וזיכרון: מיתוס יחידה 101 בשיח הציבורי בישראל" מתאר באמצעות סיפורה של היחידה הצבאית את עיצובה של תודעה קולקטיבית ישראלית. הוצאת הספרים של מכון בן-גוריון לחקר ישראל והציונות באוניברסיטת בן-גוריון בנגב ויד יצחק בן-צבי