כתב אישום נגד הרב הראשי של שב"ס

על כתב האישום, היקף ההונאה עבר את המליון ש"ח. הרב הראשי של שב"ס קיבל עמלה של כ-125,000 ש"ח

אילוסטרציה. צילום: שב"ס

פרקליטות מחוז מרכז (פלילי) הגישה כתב אישום לביהמ"ש המחוזי מרכז נגד עופר אלמליח, הרב הראשי של שירות בתי הסוהר בתקופה הרלוונטית, מרדכי קורקוס, מנכ"ל עמותת שורשים, ועמותת שורשים, אשר בתקופה הרלוונטית סיפקה שירותי דת למדרשות במסגרת זכייתה במכרזי שב"ס לאספקת שירותי דת למדרשות בגין גניבה בידי עובד ציבור בצוותא, קבלת דבר במרמה בצוותא והלבנת הון. אלמליח מואשם גם בלקיחת שוחד ומרמה והפרת אמונים. קורקוס והעמותה מואשמים גם במתן שוחד.

על פי כתב האישום, במהלך התקופה הרלוונטית, עד ל- 1.4.2018 שירת אלמליח בשירות בתי הסוהר בתפקיד סגן הרב הראשי של שב"ס. מה- 1.4.2018 שירת אלמליח בתפקיד הרב הראשי של שב"ס בדרגת גונדר משנה, אשר מקום מושבו ועבודתו במתחם נציבות שב"ס ברמלה.

במסגרת תפקידו של אלמליח, הוא היה אחראי, בין היתר, על אספקת שירותי דת לאסירים במדרשות הממוקמות באגפי בתי הסוהר שמנוהלים על ידי שב"ס, באמצעות אזרחים המועסקים במיקור חוץ על ידי עמותות. על מנת להחליט על זהות העמותה אשר תספק את שירותי הדת במדרשות, שב"ס הוציא מעת לעת, מכרז לאספקת שירותי הדת במדרשות.

עמותת שורשים היא עמותה אשר לאורך התקופה הרלוונטית, מטרתה הייתה אספקת שירותי דת למדרשות במסגרת זכייתה במכרזי שב"ס לאספקת שירותי דת למדרשות. קורקוס עבד כמנכ"ל העמותה והשתכר בשכר חודשי מהעמותה לצד תנאים סוציאליים נוספים.

אופן התשלום היה כזה שהעמותה קיבלה ריכוז של שעות העבודה של המורים והוציאה דרישת תשלום לשב"ס עבור עבודתם של המורים. שב"ס היו מאשרים את דרישת התשלום ומעבירים תשלום לעמותה עבור שעות העבודה, ולאחר מכן העמותה הייתה משלמת את שכר עבודתם של המורים.

בתקופה זו רקמו אלמליח וקורקוס תכנית להונות ולגנוב את שב"ס, באופן שאלמליח הגדיל בכזב את כמות שעות העבודה של המורים של העמותה ("ניפוח שעות"), באופן שיחזה שעבדו יותר וכך שהעמותה תקבל במרמה את סכומי כסף המוגדלים לחשבון הבנק של העמותה.

מדובר על סך הכל סכום מצטבר של 1,076,308 ₪, אשר נוצלו על ידי קורקוס ובני משפחתו. בתמורה שילם קורקוס באמצעות העמותה לבני משפחתו של אלמליח, לבקשת אלמליח, סך כולל של 125,750 ₪, וכן כספים וטובות הנאה נוספים שאינם ידועים במדויק.

החקירה נוהלה על ידי יאח"ס- היחידה הארצית לחקירת סוהרים בלהב 433 במשטרת ישראל. 

אולי יעניין אותך גם

יוסי כרמיל, מנכ"ל סלברייט. צילום: שלומי יוסף

סלברייט מדווחת על התוצאות לרבעון הראשון של 2021

נהנית מגידול משמעותי בהכנסות השנתיות ובהכנסות ממנויים בהשוואה לשנה שעברה. מנכ״ל החברה: מרוצים מהצלחתנו להוציא לפועל את אסטרטגיית הצמיחה שלנו, ולהמשיך להציע ללקוחותינו הפתרונות המסייעים ולהאיץ תהליכי חקירה