"המהנדס" של אל-שבאב נכנס לסנקציות אמריקניות 

עבדוללהי אוסמן מוחמד, בכיר באל-שבאב המכונה גם "המהנדס איסמעיל" נכנס תחת סנקציות. איתו גם מעלים איימן המנהיג של ג'ייש איימן

State Department photo by Ron Przysucha/ Public Domain

משרד החוץ האמריקני סימן את עבדוללהי אוסמן מוחמד ומעלים איימן, מנהיגים בכירים באל-שבאב, השלוחה של אל-קאעידה שבסיסה בסומליה, כטרוריסטים גלובליים (SDGT). עבדוללהי אוסמן מוחמד, בכיר באל-שבאב המכונה גם "המהנדס איסמעיל", הוא המומחה הבכיר של קבוצת הטרור האחראי על הניהול הכולל של פעולות בחומרי נפץ של אל-שבאב. הוא גם יועץ מיוחד למה שמכונה "אמיר" אל-שבאב והוא מנהיג הזרוע התקשורתית של אל-שבאב, אל-קטייב. 

מעלים איימן הוא המנהיג של ג'ייש איימן, יחידת אל-שבאב שמנהלת פיגועים ופעולות בקניה ובסומליה. איימן היה אחראי להכנת המתקפה בינואר 2020 על מחנה סימבה במפרץ מנדה, קניה, שהרג חייל ושני קבלנים אמריקאים. אל-שבאב, הוכרז כארגון טרור זר ו- SDGT במרץ 2008, הוא אחד משלוחותיו המסוכנות ביותר של אל-קאעידה. הוא ממשיך לאיים על השלום, הביטחון והיציבות של סומליה, כמו גם על קניה.

"ממשלת ארה"ב מחויבת לשבש את שיטות המימון הבלתי חוקיות של אל-שבאב, להגביל את יכולתה לבצע התקפות נוספות נגד אזרחים, ולתמוך בממשלה הפדרלית של סומליה בשיבוש מימון הטרור. טיפול באיום אל-שבאב ידרוש לעבוד בשיתוף פעולה הדוק עם שותפינו בכדי לפגוע ביכולתה של קבוצת הטרור ובפעולותיה, ולהיאבק בשליטתה ובהשפעתה במזרח אפריקה", כותבים בפרסום.

כתוצאה מייעודים אלה, נאסר על אמריקאים לבצע עסקאות עם מוחמד ואיימן. רכושם ואינטרסים שלהם ברכוש הכפוף לתחום שיפוט ארה"ב חסומים. בנוסף, מדובר בפשע לספק ביודעין, או לנסות או לקשור קשר לספק תמיכה חומרית או משאבים לאל-שבאב.

אולי יעניין אותך גם

לירון עזריאלנט ודניאל רודיטי, שותפים-מנהלים במירון קפיטל. צילום: יח״צ, באדיבות הקרן

מירון קפיטל מכריזה על קרן שניה של 50 מיליון דולר

 מיועדת להשקעות בחברות סטארט-אפ ישראליות בשלבי סיד ופרה-סיד, ומתמקדת במיזמים המבוססים על טכנולוגיות עמוקות בתחומי תוכנה ארגונית, פינטק ובריאות דיגיטלית